Американські біатлоністки, колишні учасниці збірної США, розповіли в інтерв’ю АР про сексуальне насильство та домагання з боку тренерів та інших керівників. Заяви спортсменок десятиліттями ігнорували та замовчували.
Жінки заявили, що посадовці не звертали уваги на їх скарги. Чиновники були зацікавлені у завоюванні медалей, а не у притягненні винних до відповідальності. Чоловіки, причетні до сексуального насильства, “піднімалися кар’єрними сходами”. А більшість їхніх жертв у той же час були змушені рано завершити кар’єру. Після спроби самогубства спортсменки один із тренера відправили у відставку. Проте незабаром він вже тренував паралімпійську збірну.
Американські біатлоністки заявили, що поінформували менеджера збірної Макса Кобба, але він не відповів їм. Тоді Макс Кобб був менеджером збірної. Пізніше він став генеральним менеджером Асоціації біатлону США, а зараз є одним із керівників Міжнародного союзу біатлоністів.
Два тренери та колишній біатлоніст збірної США підтвердили дані про “нездорову атмосферу у збірній”. Вони також заявили, що зіткнулися з репресіями після своїх висловлювань.
Джоан Вайлдер і Грейс Буто
Дворазова олімпійська чемпіонка Джоан Вайлдер скаржилася Коббу на свого тренера. Проте його не покарали за спробу сексуального насильства в 1990 році. А біатлоністку виключили з Олімпійської збірної 1994 року, а потім – зі збірної 1998 року, навіть не повідомивши про це.

“Моя безпека в команді була явно другорядною порівняно з ієрархічною структурою влади, орієнтованою на імідж, медалі та маркетинг”, – казала Джоан Вайлдер.
Срібна призерка молодіжного чемпіонату світу 2009 року Грейс Буто також розповіла, що скаржилася Коббу та іншим офіційним особам на домагання двох тренерів. Але скарги спортсменки залишилися поза увагою, що призвело до спроби самогубства. Вона додала, що керівники збірної “вважали за краще підтримати хижаків, а не їхніх жертв”.

Колишні спортсменки зробили заяви після повідомлення АР про те, що олімпійська спортсменка Джоан Рід тривалий час зазнавала сексуального насильства та домагань. Вона розповіла, що її скарги керівникам ігнорували протягом трьох років. Такі висновки зробив Центру США з безпечного спорту та наглядової групи. Вона була створена для розслідування звинувачень у сексуальних насильствах в олімпійських видах спорту після скандалу з Ларрі Нассаром у спортивній гімнастиці США.
Макс Кобб відкинув звинувачення. Він заявив, що протягом 33 років роботи у збірній США безпека спортсменів була основною. Від будь-яких інтерв’ю він відмовився.