Швачки, які працюють на фабриках онлайн-магазину одягу Shein у китайській провінції Гуанчжоу майже не мають вихідних. Журналісти з’ясували, що жінки працюють понад 75 годин на тиждень. Більшість працівниць відпочивають лише один раз на місяць. Про це розповідає ВВС.
З ранку до пізньої ночі швачки виробляють футболки, шорти, сукні й купальники, які потім розлетяться у 150 країн. За кілька днів журналісти ВВС відвідали 10 фабрик, де розмовляли з кількома керівниками й двома десятками робітниць. Так з’явився репортаж “Правда про вашу сукню за 12 доларів”.

«Зазвичай ми працюємо по 10-12 годин на день. Щонеділі ми працюємо приблизно на три години менше», — розповіла 49-річна співробітниця.
За словами швачок, їм платять за кожен виріб. Наприклад, пошиття однієї футболки коштує 1-2 юаня (15-30 центів). Однак багато співробітників працюють понаднормово, оскільки базова заробітна плата на заводах Shein — мінімальна у Китаї. Вона становить прожитковий мінімум у розмірі 2400 юанів (327 доларів).

Приватна китайська компанія Shein лише за п’ять років перетворилася з маловідомої на міжнародного гіганта онлайн-моди. Наразі її оцінюєть у 66 мільярдів доларів. Основна перевага бренду — низька вартість товарів. Успіх Shein криється в обсязі — асортимент товарів в інтернеті обчислюється сотнями тисяч. Також впливають суттєві знижки: сукні за 10 фунтів стерлінгів, светри за 6. Тож ціни у середньому не перевищують 8 фунтів стерлінгів.

Shein не вперше стикається з критикою та звинуваченнями у примусовій праці. Торік журналісти виявили на фабриках компанії працюючих дітей. До того ж магазин закуповує бавовну з китайського регіону Сіньцзян, де тканину виробляють із використанням примусової праці уйгурів — мусульманської меншини у Китаї.
Представники Shein відмовилися від інтерв’ю із журналістами. Вони заявили, що «прагнуть забезпечити справедливе ставлення до всіх працівників та високі стандарти оплати праці».