ризик ускладнень

Ризик ускладнень при коронавірусі у жінок вищий порівняно із чоловіками

Згідно з новим медичним дослідженням, у жінок на 30% вищий ризик розвитку ускладнень при Covid-19, ніж у чоловіків. Про це повідомляє The Washington Post.

За висновками лікарів, у жінок віком від 40 до 54 років, які не досягли менопаузи, ризик розвитку тривалої течії Covid значно вищий, ніж у чоловіків. Дослідження охопило понад 12 000 дорослих і показало, що у жінок-учасниць ризик розвитку тривалого захворювання після зараження коронавірусом був на 31 відсоток вищим. Жінки віком від 40 до 54 років, які ще не досягли менопаузи, наражалися на найбільший ризик. Вони мали на 45 відсотків більше шансів на ускладнення, ніж чоловіки тієї ж вікової групи.

Однак серед жінок віком від 40 до 54 років та від 18 до 39 років не було виявлено суттєвої різниці у порівнянні з чоловіками тих же вікових груп. Дослідники припускають, що більш високий рівень естрогену та прогестерону, який спостерігається у жінок перед менопаузою, може впливати на захисні функції організму. Це відкриття, на думку лікарів, також може пояснити і те, чому жінкам майже вдвічі частіше, ніж чоловікам, діагностують аутоімунні захворювання.

Професор Акіко Івасакі із Єльської школи медицини зазначає, що гормони відіграють ключову роль у розвитку так званого тривалого ковіда. Тому замісна гормональна терапія може стати перспективним напрямом лікування для жінок, які страждають від затяжних симптомів хвороби. Деякі з її пацієнтів із тривалим ковідом помітили покращення симптомів при прийомі низькодозованих тестостеронових препаратів.

Її дослідження показало, що чоловіки з тривалим ковидом частіше відчувають сексуальну дисфункцію, тоді як жінки частіше відчувають випадання волосся, шлунково-кишкові симптоми, сухість очей та втрату нюху та смаку. У жінок із тривалим ковідом була більша кількість тяжких симптомів, ніж у чоловіків, зазначила Івасакі.