8 типів жінок, які взаємодіють з фінансами та інколи потрапляють у пастку свого мислення

Гроші та жінки — це не просто відносини з цифрами та папірцями, це глибока психологія, що корениться у дитинстві, вихованні та суспільних установках.

Анна Щербій-Шендоган,
психолог і коуч з фінансового зростання та проявленості

Чому деякі з нас примножують багатство, а інші живуть у постійній фінансовій нестабільності? Існує вісім основних типів жінок, які по-різному взаємодіють із грошима. Психологиня і коуч з фінансового зростання та проявленості Анна Щербій-Шендоган розповість про кожен тип та способи досягти фінансової свободи.

Вічна дівчинка

Вона не ухвалює рішення самостійно, завжди шукає когось, хто подбає про неї. Їй хочеться грошей, але вона не знає, як їх заробити. Часто чекає «папіка», який вирішить усі її фінансові питання.

Що робити? Повернутися у дитинство і знайти момент, коли ти вирішила, що дорослішати страшно, а заробляти — це важка праця.

Вічна економістка

На себе витрачати — це гріх. Вона відмовляє собі у радощах, відкладає гроші на чорний день, бо так робили її батьки. Її хвалили за ощадливість, і вона навчилася бути бережливою навіть на шкоду собі.

Що робити? Віднайти той момент у дитинстві, коли бажання підмінювалися страхом нестачі, і зрозуміти, що насолода від життя та фінансова безпека можуть іти поруч.

Вічна жертва

Жаліється на життя, гроші завжди «не ті і не там». Начальник — поганий, чоловік — не цінує, а інші жінки — мають усе. Вона переконана, що у всіх бідах винні обставини, люди, світ загалом.

Що робити? Вивчити трикутник Карпмана та зрозуміти свою вторинну вигоду від ролі жертви. Усвідомити, що саме ти несеш відповідальність за власне життя.

Вічна контролерка

План — її релігія. Якщо щось пішло не так — це катастрофа. Вона не може дозволити собі свободу та легкість у фінансах. Якщо з першого разу не вийшло заробити мільйон — руки опускаються.

Що робити? Прийняти, що контроль — це ілюзія. Визначити, що дійсно піддається твоєму впливу, а що ні. І знайти ситуацію, коли віра в себе була втрачена.

Дівчинка-відмінниця

Все або ідеально, або ніяк. Частіше — ніяк. Вона виснажує себе гонитвою за ідеалом, доводить до вигорання, має багато ідей, але не завершує їх. Вона постійно чекає похвали, яку рідко отримує.

Що робити? Виявити, коли і для кого ти намагаєшся бути ідеальною. Коли ти не отримала любові, яку хотіла, і як це впливає на твоє фінансове мислення.

Вічна трудяга

Гроші не є її ціллю, вона просто постійно працює. Зупинитися — значить зустрітися з власними страхами, невизначеністю та болем. Її гроші — це результат виснаження, а не легкості.

Що робити? Запитати себе: що саме я ховаю за нескінченною роботою? Що найгірше може статися, якщо я зупинюся?

Дівчинка-транжира

Заробляє добре, але витрачає все до останньої копійки. Шопінг — це спосіб підняти собі настрій. Можливо, у дитинстві її або надмірно балували, або, навпаки, обмежували у всьому.

Що робити? Через роботу з тілом знайти ті спогади, які закріпили звичку витрачати все.

Дівчинка “мені все можна”

Вона дозволяє собі більше і краще за всіх. Часто витрачає гроші демонстративно, аби підкреслити свою особливість. Може брати кредити, щоб підтримувати свій статус або довести щось іншим.

Що робити? Розібратися, яку потребу закриваєш через таку поведінку. Віднайти ситуації в дитинстві, коли потрібно було доводити свою цінність через зовнішні атрибути.

А яку фінансову роль граєш ти?

Кожна з нас має свої фінансові переконання, які заклалися ще у дитинстві. Але хороша новина: їх можна змінити! Усвідомлення своїх фінансових шаблонів — перший крок до свободи та гармонії у стосунках із грошима.