виставка
Фото: Арсен ПЕТРОВ, Ярослав ВОЛОШИН. Картина: Ежен ДЕЛАКРУА

У Києві відкрилась виставка Фанні Лешевальє

8 квітня у Музеї історії міста Києва відбулося відкриття виставки робіт французької художниці Фанні Лешевальє «In memoriam. Реальність крізь мистецтво». Цей проєкт об’єднав у собі мистецтво, документалістику та благодійність. Організатором виставки виступив благодійний фонд Solidarity, який фокусується на відбудові України та надає допомогу постраждалим через війну. Ініціатива реалізується за сприяння компанії «Леруа Мерлен Україна» та Dovgyi Family Office.

Виставка Фанні Лешевальє — це візуальний діалог між минулим і сучасним, між класичним європейським живописом і реаліями війни в Україні. Художниця працює в техніці фотомонтажу, накладаючи світлини воєнних кореспондентів на репродукції класичних творів європейського живопису. У результаті народжуються разючі образи, які спонукають переосмислити трагедію, що розгортається на кордонах Європи.

Проєкт має на меті:

  • Створити новий інформаційний привід, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до війни в Україні та таким чином залучити додаткову допомогу.
  • Розповісти історії тих, кого торкнулася війна, щоб максимально точно передати європейській аудиторії досвід українських воєнних реалій.
  • Показати підтримку та солідарність ЄС з Україною.
  • Зібрати кошти на створення освітньо-реабілітаційного хабу.

Про відкриття виставки

З нагоди відкриття голова фонду Solidarity Матьйо-Марі Арден розповів: «Для нас надзвичайна честь представити роботи Фанні Лешевальє в Україні. Команда Solidarity реалізувала вже декілька десятків благодійних проєктів. Ми прагнемо не тільки надавати всебічну підтримку людям, які постраждали від війни, а й розвивати культурну дипломатію. І ця виставка лише початок. Адже за допомогою цього проєкту ми плануємо запустити масштабну співпрацю з європейськими митцями, які стануть культурними адвокатами України у світі. Ми віримо, що подібні ініціативи здатні пробуджувати солідарність і надихати на конкретні дії. Ще одна надважлива мета виставки полягає в тому, щоб зібрати кошти на створення освітньо-реабілітаційного центру в Києві. Таким чином ми прагнемо перетворити біль на силу, а мистецтво — на інструмент допомоги».

«Я дуже рада представляти цю виставку тут, в Україні, перед мужніми та сміливими людьми, які фактично стали героями моїх робіт. Ця виставка народилася зі співчуття та бажання допомогти. Війна в Україні — це не абстракція, а конкретні життєві історії — історії боротьби та стійкості, горя та втрат, про які я розповідаю мовою образів. Я також вирішила зробити практичний внесок: всі кошти від продажу моїх робіт підуть на створення реабілітаційного центру в Києві для постраждалих від війни. Хочу висловити вдячність благодійному фонду Solidarity за прихильність і підтримку. Разом ми маємо велику силу діяти та змінювати Україну на краще!» — прокоментувала Фанні Лешевальє.

Зі свого боку автор ініціативи «РеабіЦентр» Олесь Довгий додав: 

«Я вдячний Матьйо-Марі Ардену за все, що він робить для України. Колись він був директором Французького інституту та реалізовував чудові культурні проєкти, а зараз спрямовує всі ресурси на благодійні ініціативи. Мені дуже приємно працювати з паном Матьйо та його командою — справжніми професіоналами своєї справи. Ми дякуємо за підтримку ініціативи «РеабіЦентр» в Інституті травматології та ортопедії. Він уже працює, допомагаючи захисникам і захисницям з усієї країни. Наступний етап — створення Першого інклюзивного освітнього хабу — ми також будемо втілювати разом, і я впевнений, що це буде надзвичайно ефективна співпраця».

Відкриття відбулося за підтримки ресторану французької кухні Très FRANÇAIS, мережі гіпермаркетів «Ашан» та мережі магазинів Goodwine. Виставка триватиме у Музеї історії міста Києва з 9 по 20 квітня. Після Києва проєкт представлять у Чернігові, Харкові, Одесі, Миколаєві та Львові.