Коли світ хитається: 6 книг для внутрішньої опори 

Коли навколо війна, постійні зміни та виклики, багато хто потребує додаткових точок опору. Для когось це люди, затишна їжа або мандри. Ми ж пропонуємо добірку з 6 книг видавництва #книголав, котрі допомагають дистанціюватися від зовнішнього лиха, заглибитись у себе й триматися, навіть тоді, коли здається, що вже немає сил.

“Прийняття

Ця книжка від сертифікованої гештальт-терапевтки та письменниці Ганни Крицької про вітальність: життя як найвищу цінність.  Вона про те, як прийняти втрату, віднайти себе і масштабувати цей людинотворчий досвід: я — сім’я — Україна — світ. Це автобіографія крізь призму сучасної психології. Чесна і відверта розмова про смерть і життя, втрати і надбання, зневіру і віру, любов умовну і безумовну, еміграцію і повернення додому. На сторінках книжки ви знайдете і авторські психологічні розробки, як-от новий (а насправді відновлений) ракурс нарцисичної травми, а також рецепти, як зарадити тривозі. Книжка про життєдайну силу прийняття і водночас рішучий вибір, якому необхідно навчитися, аби вчасно відкидати шкідливе. 

“Вбивайте усвідомлено

Бйорн Дімель — адвокат у кримінальних справах. І не те щоб він святий, але його клієнти, безумовно, не святіші від нього; піклування про них забезпечило йому та його родині комфортне життя; однак є тут і негативний бік: це також призвело до краху в шлюбі між Бйорном та його дружиною.  Катаріна, дружина Бйорна, змусила його відвідати семінар з усвідомленості, щоб він став хорошим батьком та вони змогли відновити їхню родину. Інакше вона розлучиться з ним і забере від нього їхню спільну дитину. 

Навчання дійсно приносить плоди, і Бйорн навіть може інтегрувати те, чого він навчився, у свою роботу: він просто вбиває свого клієнта ― за всіма правилами усвідомленості… І так само, за правилами, розв’язує супутні проблеми. Дебютний роман Карстена Дюсса — це трилер у не зовсім традиційному розумінні. Це кримінальна історія, наповнена чорним гумором та сатирою, яку ви точно не залишите, не дочитавши до кінця. 

“Моя внутрішня дитина хоче вбивати усвідомлено

Бйорн Дімель повернувся – і вбиває більш цілісно, ніж будь-коли раніше. Головний герой роману «Моя дитина хоче вбивати усвідомлено» — адвокат, який опанував мистецтво усвідомленого життя та намагається застосовувати його у всіх сферах. Бйорн пообіцяв собі більше не вдаватися до насильства, навести лад у стосунках і знайти спільну мову зі своєю внутрішньою дитиною.

Тренер з усвідомленості Йошка Брайтнер радить прийняти її, налагодити діалог з нею і навчитися співпрацювати. Але внутрішня дитина діє по-своєму. Шантажист, який забагато знає, змушує Бйорна знову приймати небезпечні рішення. Бйорн намагається тримати ситуацію під контролем, але що більше він прагне спокою, то з більшим тріском усе руйнується. Із шлюбом досі не все гаразд, загрози стають дедалі реальнішими, а минуле не відпускає. Попри всі зусилля жити за новими правилами, Бйорн опиняється у вирі подій, які не дають йому ані перепочити, ані зробити вибір без смертельних наслідків.

“Вибір

Едіт Еґер потрапила до Аушвіцу, коли їй було 16 років, там вона втратила батьків, а їй із сестрою вдалося вижити. Через кілька років після звільнення вона емігрувала до Америки, де протягом десятиліть працювала над тим, щоб зцілитись від травми. У цій книжці історія її перебування у концтаборі та її звільнення, історія самозцілення та яку роль у цьому процесі відіграв Віктор Франкл, психотерапевт і теж уцілілий у Аушвіці, а також це історії її пацієнтів, яким вона допомогла пережити скрутні моменти.

За словами авторки, ніхто не може уникнути страждань у своєму житті, але кожен має вибір, як вийти з таких ситуацій — як жертва чи той, хто вцілів. І ця книжка про те, як дійти до такого вибору, як звільнитися від травм.

«Це універсальне послання про надію та можливості для всіх, хто намагається звільнитися від болю та страждань. Читачі та читачки, що перебувають у полоні нещасливого шлюбу чи деструктивної родини, чи роботи, яку ненавидять, чи за колючим дротом переконань, якими себе обмежують, у пастці яких застряг їхній розум, дізнаються з цієї книги, що вони в змозі обрати радість та свободу незалежно від обставин», — вважає Філіп Зімбардо, психолог, автор бестселера «Ефект Люцифера».

«Її історія змінила мене назавжди. Це історія про те, як виглядає мужність у найважчі часи. І що “ми всі маємо вибір думати не про те, що ми втратили, а що ми маємо досі», — наголосила Опра Вінфрі, телеведуча.

“Звіяні вітром

Великий американський роман «Звіяні вітром» — лауреат Пулітцерівської премії та один із бестселерів усіх часів. За версією PBS The Great American Read книга стала найулюбленішим любовним романом у США. Марґарет Мітчелл сміливо досліджує глибину людських пристрастей і яскраво зображує драму громадянської війни між промисловими північними й південними землеробськими штатами Америки, що почалась через вимогу скасування рабовласництва.  Запаморочлива історія заплутаної пристрасті та мужності на сторінках «Звіяних вітром» оживляє незабутніх героїв, які захоплювали читачів понад сімдесят років. 

“Ми, люди

Зворушлива історія про людські стосунки, сімейні зв’язки та пошуки справжнього кохання під час війни. Героям доведеться змінюватись та працювати над собою, щоб дізнатись, чи справді існує той самий він і та сама вона.

Під час повномасштабного вторгнення Анна виїжджає із сином у Париж, де вимушена починати все спочатку. На неї чекають безліч викликів: життя в еміграції, розлучення з чоловіком, сімейні перипетії та пошук себе. Познайомившись у соцмережах з Максимом, який воює на фронті, жінка наважується повернутися в Україну і спробувати налагодити власне життя. Сестри Анни — Віра та Рита — намагаються знайти своє місце в світі, сповненому втрат, розчарувань і нових початків. У пристрасних стосунках із колишнім однокласником студентка Віра вагітніє, а коли той зникає, дівчина зустрічає своє справжнє кохання. Рита ж, яка втратила коханого в юному віці, вагається: її почуття до чоловіка справжні чи вона лише намагається себе у цьому переконати?