укрзалізниця

Укрзалізниця розширює мапу безбар’єрності вокзалів

08 Травня 2025

Укрзалізниця у співпраці з ЛУН розширила інтерактивну мапу безбар’єрності. Наразі вона зібрала інформацію про рівень доступності 53 залізничних вокзалів у містах України.

На мапі розміщена  інформація про елементи безбарʼєрності, які мають вокзали України, описаний рівень доступності маршрутів від входу у будівлю вокзалу до потяга на колію. Також посилання на мапу доступне у застосунку та на сайті Укрзалізниці.

Що таке мапа безбарʼєрності?

Мапа інформує про рівень доступності вхідних груп, квиткових кас, інформаційних стійок, залів очікування, укриттів. Повідомляє про наявність ліфтів, допоміжних засобів висадки/посадки, кімнати батьків і дітей, зазначає, чи є персонал допомоги — вокзальні помічники. 

Спеціально для цього проєкту команда ЛУН розробила також 3D-моделі будівель вокзалів України. Завдяки моделям пасажири можуть роздивитися вхідну групу, колії та краще зорієнтуватися на місці, і просто помилуватись архітектурою вокзалів. Наприклад, вокзал у Києві має ліфт із колій, зал очікування для людей з інвалідністю, спеціальні крісла колісні та навіть вокзальних помічників. 

Переваги мапи:

  • Охоплює 53 вокзали по всій країні.
  • Має детальний перелік наявних елементів доступності.
  • Допомагає планувати подорожі людям із різними потребами.

Перелік міст, в яких вокзали перевірені на доступність: Яремча, Шепетівка, Чоп, Чернігів, Чернівці, Черкаси, Хмельницький, Фастів, Трускавець, Тернопіль, Татарів-Буковель, Стрий,  Слов’янськ, Синельникове, Роздільна,  П’ятихатки, Полтава, Подільськ,  Павлоград, Олександрія, Ніжин, Мукачево, Миргород, Миколаїв, Луцьк, Лубни, Лозова, Кропивницький, Кривий Ріг, Кременчук, Краматорськ,  Коростень, Конотоп, Коломия, Козятин, Ковель, Кам’янське-Пасажирське, Кам’янець-Подільський, Знам’янка, Жмеринка, Київ, Одеса, Львів, Харків, Ужгород, Суми, Рівне,  Івано-Франківськ, Запоріжжя, Дніпро, Вінниця.

Перевір, наскільки зручний вокзал у твоєму місті

ЛУН у межах своїх соціальних ініціатив створює сервіси та дослідницькі проєкти, покликані зробити життя у місті більш комфортним. Від початку повномасштабного вторгнення бере активну участь у проєктах, повʼязаних з безбарʼєрністю, відбудовою, реінтеграцією ветеранів. Серед партнерів — Мінцифри, UNITED24, Український ветеранський фонд, українські університети, державні органи, органи місцевого самоврядування, відповідальний бізнес і громадські організації.

Укрзалізниця — найбільше стратегічне підприємство України зі 187 тисячами працівників, яке забезпечує логістику вантажів і пасажирів всередині країни та на міжнародному рівні. В умовах війни компанія створює медичні вагони для поранених, здійснює спеціальні перевезення перших осіб та дипломатів, змінює власну інфраструктуру відповідно до програми безбарʼєрності та впроваджує політику українізації залізниці. Від початку повномасштабного вторгнення евакуйовано понад 4 млн пасажирів, зокрема 1 млн дітей та 120 тисяч тварин. 

Посилання на мапу: https://misto.lun.ua/uz