Липень — місяць, коли дні ще довгі, а вечори сповнені тепла й солодкої неспішності. Ідеальний час, аби дістати з полиці нову книжку, взяти її на пляж чи у парк, або ж читати вдома, сховавшись від спеки. Видавництво #книголав підготувало добірку книг, що стануть чудовими супутниками липневих днів. Обирайте серед наших рекомендацій те, що найбільше пасує вашому настрою цього літа, і пориньте у світ книжкових пригод.
1. Єврейка в Парижі

Париж, 1940 рік, місто під німецькою окупацією. Юна єврейка Юдита зустрічає молодого Крістіана. Але його заможні батьки — симпатики нацистів і ніколи не схвалять його вибір. Окупаційна влада стає все жорстокішою, тож пара планує втечу з країни. Але чи вдасться їм здійснити свої наміри? Монреаль, 1982 рік. Незадовго до смерті Ліка Ґрюнберґ зізнається своїй доньці Якобіні, що у неї є старша єдинокровна сестра Юдита. Під час Другої світової чоловік утік від нацистів, але втратив усі контакти з первісткою. Якобіна обіцяє батькові знайти сестру, якої ніколи не знала. Вашингтон, 2006 рік. Француженка Беатріс береться доглядати стареньку Якобіну та дізнається про заплутану історію її родини. Жінка впритул підходить до розв’язання таємниці Юдити, але життя вносить свої корективи…
2. Бізнес-біблія для вовчиць

Прокляття хорошої дівчинки — це століттями насаджувані ідеї про тихих, непомітних і слухняних жінок. Поведінка хорошої дівчинки — ввічливість, скромність, перфекціонізм — призводить до того, що жінки не окреслюють особистих кордонів, не говорять про власні потреби й погоджуються на менше, ніж заслуговують. Натомість вовчиці, «хижачки», «сучки» — це сміливі й упевнені жінки, лідерки, власниці бізнесів, які завжди залишаються вірними собі й досягають цілей у житті й кар’єрі. У цій книжці Ліса Кармен Ван — СЕО, інвесторка, чемпіонка США з гімнастики, лекторка й колишня хороша дівчинка — ділиться історією становлення своєї внутрішньої вовчиці та інструментами, які допомагають жінкам узяти під контроль власне тіло, свої кордони та банківський рахунок.
3. Дівчата літа

Це було літо, яке назавжди змінило Рейчел. У 17 вона вирушила з подругами на грецький острів — відлюдне місце, де спекотне сонце, алкоголь і відчуття вседозволеності створили особливу атмосферу безтурботності й ризику. Там вона зустріла Алістера — харизматичного і набагато старшого чоловіка, з яким почався бурхливий роман. Вона вірила, що це було кохання. Минуло понад десять років. Рейчел повертається на той самий острів — уже доросла, з іншим життям і чоловіком поруч. Але спогади не дають спокою. Зустрічі з людьми з минулого, неочікувані розмови й деталі, які довго здавалися неважливими, змушують подивитися на ту історію інакше. Виявляється, не все було так, як здавалося сімнадцятирічній дівчині.
4. Спогади двох юних дружин

Дві подруги, Рене й Луїза, познайомилися ще у монастирській школі, а згодом опинилися в зовсім різних реальностях. Рене живе в селі, виховує дітей і знаходить спокій у щоденній турботі, тоді як Луїза обирає блиск столиці, пристрасне кохання та незалежність. Вони діляться листами, в яких розмірковують про кохання й обов’язок, вибір і сумніви, життя у шлюбі та поза ним. Попри всі відмінності, в їхній розмові — щирість, підтримка й спроба зрозуміти, що справді робить людину щасливою.
5. Дивовижні жінки біля води

На тлі спекотного фінського літа 1960-х років розгортається історія двох родин, які випадково стали сусідами біля моря. Літо сповнене коктейлів, глянцевих журналів, дитячих пригод і нової жіночої дружби. Але під поверхнею — час змін, зламів, перших дорослих виборів і непомітного, але глибокого зрушення в уявленні про себе. Що насправді означає бути щасливою жінкою в епоху, коли все навколо стрімко змінюється — від моди до ролі в родині? Літній «рай» обіцяє перетворитися на щось інше, складніше — і тим важливіше.