Лише половина українців вважають воду основним напоєм у своєму раціоні. Решта віддають перевагу каві, чаю або не контролюють споживання рідини взагалі. Такі результати опитування оприлюднила дослідницька компанія Gradus Research на запит ТМ «Моршинська».
Хронічна втома, головний біль, дратівливість і зниження концентрації уваги — для багатьох українців ці симптоми давно стали нормою самопочуття. Зазвичай такий стан пояснюється стресом чи перевантаженням, однак насправді причиною може бути банальне зневоднення.
За словами фізіологів, втрата лише 1-2% рідини від маси тіла здатна суттєво вплинути на когнітивні функції, настрій, обмін речовин, роботу серця. І все це — ще до появи відчуття спраги, яка насправді є вже пізнім сигналом про те, що тіло втратило необхідну для нормального функціонування кількість води.
Так, понад 30% респондентів зізнаються, що банально забувають пити воду, а майже кожен четвертий не вважає гідратацію важливою. Серед інших поширених бар’єрів — відсутність відчуття спраги (23%) та високе робоче навантаження (23%).
Водночас 76% українців зазначили, що намагаються стежити за обсягом спожитої води, однак лише третина робить це систематично. Більшість згадують про воду лише коли відчувають спрагу. Ще 37% мають звичку пити воду після пробудження, а 41% — після фізичної активності – цьому сприяють просвітницькі програми від відомих водних брендів про необхідність щоденного відновлення організму.
Результати дослідження свідчать, що попри численні настанови про важливість води для більшості регулярне її споживання поки що залишається завданням, що потребує нагадування й самодисципліни. І все ж таки варто зробити ці кроки назустріч здоровій звичці, бо вода не просто корисна, а життєво необхідна для відновлення організму та підтримки стабільної роботи тіла.
Період проведення поля: 25 червня 2025 року. Методом самозаповнення анкети у мобільному застосунку Gradus опитали 1000 респондентів віком 18-60 років, які проживають на території України у містах з чисельністю населення 50 тисяч осіб і більше. Опитування не проводили серед жителів тимчасово окупованих територій та територій, де тривають активні бойові дії.