«А що як?»: що треба знати про український просвітницький мультфільм

22.10.2021

«А що як?» — україномовний мультфільм, який несе у собі не лише розважальну функцію, а й просвітницьку. Діти, які дивляться цей український контент, дізнаються багато нового та запам’ятовують корисну для них інформацію.

Дуже часто батьки відправляли нас до родичів на цілі тижні. Знайома ситуація? У такій самій опинились Марічка та її молодший брат Марко. Їхні батьки відправили малечу до дивакуватої тітки Луліти. Діти вже готувались до найнуднішого вікенду у житті, бо у квартирі родички не було навіть wi-fi. Але було дещо інше — чарівні двері! Тітка Луліта виявилась директоркою школи неймовірних відкриттів. А ще з нею проживає дуже кмітливий робот Ілон, або просто Льоня та чарівний голос. Так, ви все вірно прочитали – чарівний голос. Його ніхто ніколи не бачив, але він любить вставити свої п’ять копійок у будь-яку розмову та дуже часто спілкується із глядачем.

Тут-то і почалися пригоди наших маленьких героїв. Двері тітки Луліти могли перенести Марічку та Марка у минуле. Єдине правило, якого потрібно було дотримуватись брату та сестрі, – не заходити за двері без тітки. Але як не порушити це правило, коли смартфон Марічки випадково опиняється за чарівними дверима. І все через Марка, якому набридло, що сестра весь вільний час приділяє своєму телефону і зовсім не грає із братом. Марічка майже заходить за двері, але на щастя, тітка Луліта це помічає та каже, що відправиться на пошуки телефону разом з малечею. Наша брава компанія відправилась у минуле і на свої очі побачила, як створювався перший телефон. А потім дізнались, як він еволюціонував та перетворився на той смартфон, до якого ми вже всі звикли. І ненароком допомогли Стіву Джобсу та Стіву Возняку створити перший iphone. Саме у гаражі Стіва Марічці вдалось відшукати свій втрачений смартфон. Повернувшись додому, діти були у захваті, а Марічка зрозуміла, що не потрібно весь час зосереджуватись тільки на своєму телефоні, а й приділяти увагу молодшому брату.

Але пригод багато не буває. Тітка Луліта побачила, як Марко сумує за своїм електросамокатом, та запропонувала знову відкрити чарівні двері. Марко та Марічка з подивом розглядали, як створювався перший самокат і як мучився його винахідник, доки доброзичливий робот Льоня не допоміг йому. Саме тут дітлахи зрозуміли, що дуже часто маленькі та великі відкриття ставалися завдяки випадковості.

Коли дітям здавалось, що їх вже неможливо здивувати, тітка підготувала для них новий сюрприз. Марічка була незадоволена відсутністю інтернету у домі своєї дивакуватої родички. Тоді Луліта запропонувала їй самій потрапити до всесвітньої мережі. Перша фраза, яку промовили діти, була: «А ваші двері і на таке здатні?» Тітка лише інтригувала відповіддю: вони здатні ще на багато чого цікавого! Потрапивши до інтернету, наші маленькі герої були спантеличені: там було пусто. А всі ми добре знаємо: в інтернеті є все. Відповідь тітки була простою – вони опинилися в інтернеті 60-х років, коли ним майже ніхто не користувався. Тітка показала їм, як швидко розвивався інтернет. Не обійшлося і без небезпек. Нашим героям загрожував величезний черв’як – інтернет-вірус. Але Льоня героїчно його здолав. Виручив Льоня і в іншій ситуації: коли Марічці на очі потрапила її стара фотографія зі шмарклями на обличчі. Марічка випадково додала це зображення і не знала, що його все ще можна знайти у всесвітньому павутинні. Льоня видалив це фото і діти зрозуміли, що хоч інтернет і являється корисною мережею, та все ж таки нею потрібно користуватись обдумано, щоб не потрапити до неприємних ситуацій.