Як піклуватися про красу за допомогою масок для обличчя

23.06.2022

Омолодження, лікування запалення, ліфтинг – з цими та багатьма іншими косметологічними завданнями здатні впоратися маски для обличчя. Ключова перевага маски у порівнянні з кремом – в тому, що діючі речовини проникають глибше та діють довше за рахунок ізоляції шкіри від зовнішнього середовища. Які маски для обличчя більш ефективні та корисні? Ті, що відповідають типу шкіри, віку та сезону. Ступінь корисності залежить також від дотримання правил використання косметичним засобом.

Типи масок для обличчя за цільовою дією

Шкіра кожної людини має індивідуальні потреби. Поширеною особливістю підліткового віку є акне. Молода шкіра потребує мінімального піклування у вигляді якісного очищення та зволоження. Зріла шкіра виглядає здоровою та сяючою, коли отримує живлення. Маски для обличчя підбираються в залежності від віку, типу шкіри та її особливостей.

Важливий також сезон. Влітку можна частіше очищати шкіру, використовувати засоби матуючі, для звуження пор. Взимку актуальні захист та збагачення вітамінами, мікроелементами. Ігнорування сезонних потреб шкіри призводить скоріше до негативних наслідків, ніж до оздоровлення.

Найбільш поширені типи масок в залежності від проблем зі шкірою – наступні:

  • Очищуючі. Містять жовту, червону, білу глину, вугілля, фруктові кислоти. Абсорбуючи компоненти виводять токсини. Кислоти м’яко відлущують верхню частину епідермісу, прискорюючи відновлення шкіри.
  • Відлущуючі. Містять тверді частинки, зазвичай – перемолоті кісточки фруктів. Дозволяють зробити пілінг – позбавитися ороговілих частинок, які блокують здатність шкіри дихати, порушують обмін речовин. Діють грубіше в порівнянні із засобами на основі фруктових кислот, рекомендовані для жирної, з розширеними порами шкіри.
  • Живільні. Виготовляються на основі олій. Живлять суху шкіру, допомагають позбутися дискомфорту восени та взимку, коли шкіра потерпає від морозу, вітру, перепадів температур.
  • Протизапальні. Спрямовані на лікування акне. Містять глину, рослинні екстракти, які пригнічують занадто активну діяльність шкірних залоз.
  • Омолоджувальні. До складу входять колаген, еластин, гіалуронова кислота – сполуки, вкрай важливі для підвищення тургору шкіри. Дозволяють отримати миттєвий ефект омолодження.

Маски для обличчя виконують й інші завдання. Тонізуючі засоби допоможуть відновити здоровий колір шкіри та її пружність перед важливою подією. Стягуючі забезпечать ефект матовості, позбавлять жирного блиску.

Типи масок для обличчя за формою

Маски відрізняються в залежності від основи (силікон, тканина) та текстури (крем, гель, плівка). Консистенція, форма обираються виробником з таким розрахунком, щоб діюча речовина встигла проникнути на достатню глибину й виконати свою роботу. Найбільш популярними форматами масок є:

  • тканинні – мають в основі тканину, на яку наносяться корисні речовини;
  • кремові – за консистенцією такі ж, як крем, але тримати їх на шкірі треба довше;
  • гелеві – легкі за текстурою, забезпечують освіжаючий ефект;
  • маски-плівки – наносяться як гель, застигають та знімаються, як плівка, залишаючи відчуття оновленості, ліфтингу.

Іноді вибір текстури – питання особистих уподобань та наявності часу. Тканинну маску є сенс тримати на обличчі не менше 30 хвилин. Гелеву маску-плівку можна нанести на 10 хвилин. Важливо дотримуватися рекомендацій виробника щодо використання засобу: тримати його на обличчі певний час, наносити маски із заданою регулярністю (зазвичай 2 рази на тиждень).