Дистанційна освіта для українських дітей за кордоном

18 Червня 2025

Через війну сотні тисяч українських сімей були змушені залишити свої домівки та шукати безпечного місця в інших країнах. Серед безлічі викликів, з якими стикнулися ці люди, важливе місце посідає питання шкільної освіти для їхніх дітей. У цьому тексті розповідаємо про можливості, які дають учням змогу навчатися за українською шкільною програмою з будь-якого куточка світу.

Дистанційна освіта — опція для тих дітей, які хочуть навчатися комфортно та безпечно

Попри переїзд за кордон більшість батьків усе одно хочуть, щоб навчання їхніх дітей за українською шкільною програмою не переривалося.

  • Ефективність навчання. Уявіть, що ви вивчаєте фізику португальською. Весело? Дуже сумнівно. Багато вчителів не можуть ефективно донести до дитини матеріал навіть рідною мовою, в іншому ж мовному середовищі якість навчання може погіршуватися в рази.
  • Освітні можливості. Більшість людей думають про перспективу повернення додому. Безперервне навчання за українською шкільною програмою позбавить складнощів поновлення в українській школі, складання НМТ чи вступу до університету.
  • Зв’язок з Україною. Живучи змалечку в іншій країні, дитина може втратити зв’язок із рідною мовою, культурою та історією. Навчання українською мовою збереже національну ідентичність малечі.

Оскільки звичайні школи не в змозі організувати якісний навчальний процес онлайн, батьки часто записують своїх дітей у повноцінні дистанційні школи. Зручний формат, інтерактивні матеріали, сучасні методики, інноваційна навчальна платформа, індивідуальний підхід — усе це дає дитині можливість здобувати українську освіту найвищого рівня навіть на відстані.

Чи є потреба в офлайн-навчанні для українських дітей за кордоном?

Попри всі переваги української дистанційної освіти, багато батьків усе ж мають віддати дитину в офлайн-школу в країні свого тимчасового перебування. І це рішення часто є виправданим:

  • Навчання в школі — це не лише уроки, а й простір для соціалізації. Проживаючи в іншій країні, дитині потрібно спілкуватися з однолітками та дізнаватися більше про нове для себе середовище.
  • Офлайн-навчання в іноземній школі допомагає максимально швидко вивчити мову.
  • Шкільна освіта також спростить вступ до університету в цій конкретній країні.
  • Відвідування дитиною школи часто є обов’язковою умовою перебування або отримання допомоги за кордоном.

Отже, якщо ви зараз вимушені мешкати за кордоном, то є багато істотних причин віддати свою дитину в тамтешню школу. Утім, це не заважає навчатися за українською програмою.

Турбота як стратегія зростання: як нова HR-культура формує сильні команди

Чому жіноче лідерство сьогодні — це супер-сила, побудована на турботі та гнучкості рішень? Цьогоріч на HR Wisdom Summit ми поговоримо про психологічну безпеку, реінтеграцію після фронту, L&D з реальним результатом і AI в HR. І все — через призму людяності.

Забронювати участь

«Ми з України» — програма, що дає якісні знання та зберігає зв’язок з Батьківщиною

Дистанційна школа «Оптіма» ефективно дає українську освіту десяткам тисяч дітей із різних куточків Землі. Але що робити, якщо ваша дитина вже навчається офлайн в іноземній школі?

У такому разі можна записатися на освітню програму «Ми з України» (https://optima.school/formi-navcanna/ukrainske-navcanna-za-kordonom):

  • Діти отримують доступ до 5 предметів української шкільної програми, вивчати їх можна в будь-який час. Усе навчання — на зручній інтерактивній платформі з відеоуроками, інтерактивними вправами, тестами та навчальними іграми.
  • Три основні предмети: українська мова, українська література та історія України, щоб рідна мова, історія та культура залишалися близькими навіть на відстані.
  • Ще два предмети учні вибирають самостійно відповідно до власних інтересів.
  • Дитина складає річні контрольні з усіх дисциплін української програми й здобуває повноцінну шкільну освіту паралельно з іноземною.

Переїзд за кордон — це складний і проблематичний процес, який занурює людину в незнайомий контекст. Водночас приклад якісної дистанційної освіти показує, що можна перебувати в рідному культурному просторі навіть за тисячі кілометрів від рідного дому.