Ручний пилосос: основні аспекти вибору

Серед мешканців Полтави останнім часом популярна компактна техніка. Ручні пилососи займають менше місця, ніж класичні моделі. З основним завданням вони справляються не гірше, але виглядають сучасніше. Ми розповімо, на що звернути увагу перед придбанням нового електричного помічника у боротьбі з пилом та брудом.

Призначення техніки

Ручні пилососи відрізняються між собою, при виборі визначтесь, для яких цілей потрібен прилад. За призначенням вони поділяються на:

  • локальні — для обробки окремих зон, наприклад, меблів;
  • пилососи-швабри — мити підлогу зручніше з розумною технікою;
  • багатофункціональні — комплектуються великою кількістю насадок;
  • універсальні — для прибирання різних поверхонь.

Перші зручно використовувати не тільки вдома, але й в автівці. Компактний прилад поміститься у салоні, легко впорається з брудом на килимках, сидіннях, видалить пил з панелей. Пилососи-швабри підійдуть тим, у кого вдома переважає ламінат, лінолеум, плитка.

Універсальні та багатофункціональні прилади — комплексний підхід до прибирання. Варто обрати пилососи з безліччю насадок, якщо покриття підлоги у кімнатах різне. Наприклад, для чищення килимів необхідна щітка, а для меблів — спеціальний накінечник.

Важливі характеристики

Від них залежить спосіб експлуатації, нюанси видалення бруду. При виборі ручного пилососу зверніть увагу на такі параметри:

  1. Потужність. Від неї залежить ефективність очищення поверхонь. Для локального прибирання достатньо 10–30 Вт, для генерального необхідні більш потужні моделі.
  2. Система фільтрації. Бренди пропонують ручні пилососи з мішками, контейнерами, аквафільтрами. Перші необхідно змінювати або прати за кілька використань. З контейнерів видаляють бруд мірою їх заповнення. Аквафільтри — найбільш гігієнічний варіант. Необхідно просто злити брудну воду.
  3. Розмір та вага. Деякі пилососи hand stick можуть трансформуватися завдяки висувній ручці. Зазвичай вага техніки не перевищує 3 кг. Ергономічна ручка підвищує комфорт під час використання.
  4. Комплектувальні. Від них залежать функціонал і зручність при експлуатації. Деякі виробники комплектують пилососи додатковими одноразовими мішками. Покупцю не потрібно одразу витрачатися на змінні елементи конструкції. Звертайте увагу на кількість насадок, чим їх більше, тим краще.

Обираючи мережевий ручний пилосос, зважайте на довжину дрота. Враховуйте, чи є у будинку розетки у кожній кімнаті. Бездротові комплектуються зарядним пристроєм, зверніть увагу на об’єм акумулятора, скільки часу він буде поповнювати заряд до 100 відсотків, щоб продовжити прибирання. Чим більша ємність батареї, тим прилад більш автономний.

Обирайте техніку відомих брендів. Вони заробили репутацію якісними виробами та новими функціональними рішеннями. Компактна техніка — це економія простору у будинку!