Як заощадити сімейний бюджет на знижках: стратегія економії

Знижки і великі розпродажі — це можливість отримати бажані речі з вигодою для гаманця, але не все так просто. Часом через надмірну емоційність і хитрі пастки маркетологів можна витратити всі кошти на зовсім непотрібні речі. Щоб уникнути такої неприємної ситуації, ми підготували кілька порад розумного шопінгу.

Складіть чіткий список покупок

Перш за все, потрібно створити в телефоні нотатку зі списком бажань. Візьміть за звичку занотовувати туди всі потрібні покупки з найдетальнішим описом побажань до кольору, характеристик, виробника і ціни. Час від часу заглядайте у нотатку і редагуйте список, видаляйте неактуальні пункти. З таким вказівником існує більша ймовірність, що серед шалених знижок ви купите саме те, що потрібно, а не те, де яскравіша реклама. Також список покупок допоможе не забути нічого важливого.

Тримайте себе в руках

Від нотатки буде мало користі, якщо у день шопінгу ви забудете навіть заглянути у неї. Тож перед тим, як зайти на сайт чи в офлайн-магазин, перечитайте список і чітко дотримуйтеся його. Купуйте лише визначені речі. Уникайте незапланованих покупок, навіть якщо вам пропонують подарунок, товар віддають мало не безплатно або ж він дуже красивий. Якщо вам важко стриматись, краще не заходьте у розділ “Товари зі знижками” і збережіть посилання на потрібні речі заздалегідь.

Шукайте найвигідніші варіанти

Під час покупок проявіть хитрість і винахідливість. Часом продавець може давати зовсім різну знижку на майже аналогічні товари, тому спробуйте знайти найвигіднішу пропозицію. Наприклад, купуючи аромат, перегляньте усі його варіанти на https://eva.ua/ua/217/parfjumerija/: там ви зможете знайти тестер з нижчою ціною, флакон іншого об’єму зі знижкою або вигідний набір. Якщо купуєте кросівки 36-39 розміру, пошукайте аналогічну модель у підлітковій лінійці — вона буде значно дешевшою. Коли обираєте техніку, перегляньте ціни на інші варіанти кольору або комплектації.

Раціонально оцінюйте акції і знижки

Маркетологи використовують розпродажі на свою користь, щоб позбутися старого товару, заманити нових клієнтів або ж навіть заробити. Тому з усіма акціями слід бути дуже обережними. Так, акція “2 за ціною 1” може змусити купити товари з критичним терміном придатності, які ви навіть не встигнете використати. Через пропозицію отримати подарунок до товару можна купити зовсім не те, що планувалось. Також слід придивлятися до великої знижки у %: продавець міг штучно збільшити початкову ціну для ілюзії вигоди.

Не забігайте наперед

Під час великих сезонних знижок існує велика спокуса купити щось із запасом чи на наступний рік. Це здається розумним і заощадливим, але насправді дуже ризиковано. Одяг, куплений наперед, може перестати подобатись і буде лише займати місце у шафі. Техніка може втратити актуальність і ви захочете новішу модель. Косметика може стати непридатною до використання або перестане підходити через зміну стану шкіри.

Тож, щоб заощадити бюджет, під час шопінгу стримуйте емоції, вмикайте холодний розум і купуйте лише потрібні речі. І нехай вам трапляються лише вигідні знижки та акції!