Яку газову плиту вибрати у 2022 році

Оптимальна газова плита – це та модель, яка повністю відповідає вимогам покупця, тому вибір приладу суворо індивідуальний.

Фахівці інтернет-магазину Y.ua поділилися рекомендаціями щодо пошуку відповідного пристрою для дому чи квартири. Замислюючись про те, яку газову плиту краще вибрати, врахуйте ці поради.

Розміри газової плити

Часто плити мають фіксовану висоту 85 см, а ось ширина і глибина варіюються. Заздалегідь виміряйте простір, який відвели під приготування їжі, так ви зможете швидко виключити невідповідні за габаритами конфігурації.

Врахуйте, що існує і вбудована кухонна техніка. Вона набагато краще інтегрується в інтер’єр, але у разі переїзду встановити її у новому житлі може бути проблематично. Тому, розмірковуючи про те, яку газову плиту придбати, візьміть до уваги всі можливі конфігурації.

 

Кількість конфорок

Традиційним варіантом прийнято вважати моделі на 4 конфорки, проте в асортименті деяких виробників є пристрої з 3 або 6 конфорками. Кожна з них має різну потужність та розмір, щоб було простіше адаптувати будь-який вид посуду.

Зустрічаються у продажу і комбіновані прилади, де кілька електричних конфорок, а кілька – газових. Такі конфігурації дають власнику простір для маневру у разі перебоїв з подачею газу чи електрики.

Визначаючись, яка газова піч краще, зважте на кількість мешканців у вашій квартирі, схильність до кулінарних експериментів, обсяги їжі, які ви готуєте, і ступінь складності рецептів.

Види та характеристики поверхні

Матеріали, що використовуються для виготовлення поверхні, вважаються досить довговічними, адже їм протягом усього терміну експлуатації належить взаємодіяти з високою температурою, вологістю та засобами для чищення на основі їдких хімічних сполук.

На поверхню приладу наносять:

  • Емальована сталь. Надійне, невибагливе у догляді та довговічне покриття, яке легко очистити у разі забруднення.
  • Нержавіюча сталь. Міцний і витривалий варіант, який вимагатиме особливої ​​уваги при очищенні від забруднень.
  • Склокераміка. Дороге, але презентабельне та ударостійке покриття.

У мережі чимало суперечок про те, яке покриття газової плити краще і кожна господиня робить свій вибір на основі особистого досвіду.

Фішки духової шафи

Вбудована в плиту духовка, як і конфорки, буває як газовою, так і електричною. Доцільніше віддати перевагу електричним модифікаціям – вони відрізняються рівномірним розподілом температури всередині духовки і наділені додатковими опціями.

Зручніше користуватися духовкою, якщо вона буде оснащена:

  • підсвічуванням, щоб не відчиняти двері і не випускати тепло з камери;
  • електрозапалюванням;
  • опцією гриля для надання стравам апетитної скоринки;
  • таймер.

Якщо в будинку живуть діти, подбайте про блокування панелі керування від випадкових натискань.

Однозначної відповіді на питання, яка газова плита краща, не існує – всі моделі створені для роботи в тих чи інших умовах, потрапивши в які пристрій розкриє свої переваги і покаже себе з найкращого боку.