Як зареєструвати доменне ім’я? Покрокова інструкція

29 Серпня 2024

Реєстрація домену – це перший крок у створенні вашого вебсайту. Для того, щоб зробити правильний вибір унікального доменного імені необхідно розібратись, що це таке, як та де краще зареєструвати домен.

На всі ці питання та багато інших детально відповідаємо в статті нижче.

Що таке доменні імена

Домен — це унікальна назва та адреса вашого вебсайту в мережі. Він допомагає користувачам знайти ваш онлайн-ресурс, коли вони вводять назву в пошуковий рядок браузера. Якби не існувала реєстрація доменів, користувачам потрібно було б запам’ятовувати чи записувати IP-адреси серверів, де розміщені сайти.

Щоб зареєструвати доменне ім’я, потрібно дотримуватись загальних правил реєстрації доменів:

  • Назва домену може складатися з варіації 37 символів, до яких входять 26 літер латинського алфавіту, арабські числа від 0 до 9 та дефіс.
  • Можна також використати символи національних алфавітів – такі домени називають IDN-доменами. Вони нестандартні для DNS-системи, тому в браузері ви побачите національні назви, які трансформовані в стандартний формат за допомогою методу Punnycode, наприклад, “xn—-7sbabhtlkdatyeegns.ua”. Символи “XN–” завжди присутні на початку таких доменів.
  • Не можна зареєструвати домен, який вже хтось придбав. Тому потрібно буде придумати щось оригінальне.
  • Мінімальний період реєстрації – 1 рік.

Окрім того, існують додаткові вимоги щодо реєстрації імен у національних доменних зонах. Наприклад, реєстрація домену ua вимагає наявності в компанії зареєстрованої торговельної марки. Такі правила можуть бути дуже різними, тому уточнюйте їх в процесі вибору зони перед реєстрацію – інформація має бути доступною на сайті доменного реєстратора.

Як створити домен

Щоб створити ім’я для сайту, яке буде виділяти вас серед конкурентів та дотримуватись загальних правил реєстрації, ми підготували декілька порад для вас:

  • Краще обирати короткі та звучні назви. Їх легше запам’ятати та ввести в браузері. Звичайно, багато таких назв вже можуть бути зайняті, тому використовуйте не лише букви, але й цифри та дефіс, щоб знайти варіацію назви, що можна зареєструвати.
  • Підбирайте назву, яка зможе відобразити вашу сферу діяльності або назву компанії. Іноді використовуються імена та прізвища. Також можна виписати слова, які асоціюються з тематикою сайту та створити домен на їх основі. Пам’ятайте, що це має бути досить коротка назва, тому краще не комбінувати більше ніж три слова в домені.
  • Доменна зона може прикрасити або доповните обрану назву. Наприклад, якщо у вас заклад громадського харчування, то можна використати .coffee. Або для магазинів підійде .store та .boutique.

Як зареєструвати доменне ім’я

Коли ви вирішили, яку назву хочете зареєструвати, виконайте наступні кроки:

  • Перевірка домену. На сайті доменного реєстратора, якого ви вибрали, відкрийте інструмент пошуку доменів та введіть назву, яка вам сподобалась. В результаті такого пошуку ви побачите, чи вільний домен у вказаній доменній зоні, а також в яких зонах ще доступна ваша назва. Якщо ж назва виявилась недоступною, спробуйте альтернативне написання, наприклад, використайте дефіс, замініть якусь букву на цифру або переставте слова місцями.
  • Вибір назви. Виберіть домен з тією доменною зоную, яка вам сподобалась найбільше. Якщо вагаєтесь з доменною зоною, то маємо декілька порад:
    • Якщо маєте чітке спрямування діяльності на аудиторію якогось міста, країни чи регіону, то обирайте національну доменну зону.
    • Якщо назва стає цікавішою з тематичною зоною, то оберіть її, підкреслюючи свою унікальність та перевагу серед конкурентів.
  • Завершення реєстрації. Виконуйте подальші рекомендації сайту до завершення покупки назви. На цьому етапі реєстратор може запропонувати вам купити доменне ім’я на декілька років за вигідною ціною зі знижкою.
  • Підтвердження права на володіння доменом. Після завершення оплати вам прийде лист на електронну пошту, яку ви вказали при реєстрації. В ньому буде посилання, за яким потрібно перейти та підтвердити володіння доменом. Це посилання буде активне протягом 15 днів. Якщо ви протягом цього періоду не перейдете за ним, то потрібно буде звернутися до доменного реєстратора, щоб активувати домен вже з його допомогою. Проте для деяких доменних зон, такі дії не потрібні.

Тепер ви знаєте, як зареєструвати домен. Проте це не все, про що ми хотіли розказати.

Що ще ви маєте знати

Не дивлячись на те, що провайдери пропонують доменні назви з єдиного загального реєстру, вони не пропонують зовсім однакові послуги.

Важливо обирати надійну компанію-реєстратора, якій довіряють користувачі. По-перше, компанія має бути акредитованою спеціальною організацією ICANN. По-друге, шукайте провайдера, який пропонує велику кількість доменних зон, щоб у вас був хороший діапазон для вибору унікальної назви. Окрім того, перевіряйте незалежні рейтинги доменних реєстраторів та відгуки реальних користувачів.

Також надійний доменний реєстратор надає DNS-сервери за захист особистої інформації для зареєстрованих доменів безплатно. Провайдер має захищати своїх клієнтів від несанкціонованої зміни реєстратора.

Пам’ятайте, що домен – це ще не сайт. Для сайту також потрібен хостинг та SSL-сертифікат. Дуже зручно, якщо все це ви можете знайти в одного провайдера. Часто такі провайдери дають бонуси або знижки на додаткові послуги при реєстрації одного зі своїх сервісів. Наприклад, при реєстрації домену ви можете отримати безплатний сертифікат безпеки чи користування хостингом на певний період. Це хороший спосіб зекономити та потестувати якість послуг до покупки.

Також не забувайте, що провайдер має надавати якісну та швидку технічну підтримку. Хороший провайдер виділяється серед конкурентів цілодобовою підтримкою та різними каналами зв’язку для зручності своїх клієнтів.

Сподіваємось, що наші поради допоможуть вам знайти надійну компанію та вибрати унікальне ім’я для вашого вебсайту.