Полегшення пологів: фізичні вправи на останніх місяцях вагітності

21.04.2021

Пологи ― доволі тривалий, а інколи й важкий процес, який часто супроводжується болем. Разом з тим існує кілька фізичних вправ, направлених на поліпшення кровообігу та зміцнення м’язів, які працюватимуть під час народження дитини, що значно полегшує пологи. Крім того, вони покращують загальне самопочуття майбутньої мами та знижують ризик появи ускладнень на останніх місяцях вагітності.

Загальні рекомендації

Перед тим як почати займатись будь-якою фізичною активністю, радимо проконсультуватися з вашим лікарем. На останніх місяцях вагітності для цього також важливо дізнатись, як зрозуміти що скоро почнуться пологи. Зокрема це потрібно для того, щоб розуміти, чим відрізняються перейми, які називаються тренувальними, від справжніх. Цю та іншу інформацію, що стосується пологів, можна дізнатися на сайті EVA Blog. Загалом, якщо перейми тренувальні, то вправи можна виконувати після їхнього закінчення.

Зміцнення м’язів спини, живота, сідниць і тазового дна

На останніх місяцях вагітності можна робити:

  • присідання ― лише неглибокі та повільні;
  • скручування ― сидячи на підлозі, підтягніть до себе ступні, а стегна розведіть в сторони; перебуваючи у такому положенні, повільно повертайте корпус спочатку в одну, а потім в іншу сторону;
  • скручування на стільці ― одночасний підйом лівої/правої руки та правого/лівого коліна з фіксацією положення на кілька секунд;
  • вправи Кегеля ― напруження та розслаблення м’язів сфінктера, уретри та піхви, не задіюючи прес, сідниці та стегна у будь-якому положенні (за відчуттями нагадує спробу затримати сечовипускання або гази).

Крім цього, рекомендують виконувати вправи з фітболом, ходити у басейн або на йогу для вагітних.

Дихальна гімнастика

Найчастіше для дихальної гімнастики вибирають грудне та черевне дихання. Для цього потрібно покласти одну руку на груди, іншу ― на живіт. У першому випадку при вдихах і видихах повинен залишатись нерухомим живіт, а в іншому ― груди.

Виконання цих вправ допоможе не лише полегшити пологи, а й швидко відновити форму після них.

Новини партнерів