Академії наук Польщі та США оголосили конкурс для українських дослідників

Національна академія наук (NAS) США та Польська академія наук (PAN) оголосили конкурс щодо створення українських дослідницьких груп. До їхнього складу мають увійти до п’яти науковців разом із керівником, який працює в Польщі. Кожна група отримає $600 тисяч на три роки діяльності.

У конкурсі можуть взяти участь науковці, що мають українське громадянство, та науковці, які працювали в українських наукових підрозділах станом на початок війни 24 лютого цього року. При цьому українські науковці зможуть працювати дистанційно, зокрема, перебуваючи в Україні. У PAN повідомили, що ця ініціатива є відповіддю на численні запити та прохання українських партнерів, які часто не можуть виїхати за межі країни.

Аби подати заявку на участь у програмі, науковці спочатку повинні звернутися до Польської академії наук. Згодом заявку спільно оцінять експерти з Польської академії наук та Національної академії наук США. Програма стартує найближчим часом.

Як відомо, у березні Польська та Американська академії оголосили програму підтримки дослідників з України. Натепер у ній взяли участь приблизно 250 науковців з України. Раніше Польська академія наук уклала угоду з Національною академією наук України про відкриття набору 64 науковців з України.