Як зробити навчання у школі цікавішим? Запропонувати дітям додаткову пізнавальну літературу! Пропонуємо вам добірку найцікавіших книжок для допитливих школярів.
100 фактів про науку, Мінна Лейсі, Алекс Фріт, Джонатан Мелмот
Наука стає цікавою тоді, коли говорить про наш щоденний досвід. Спитайте у дитини яку ноту видає при дзижчанні муха, чому Місяць світить, у скільки разів феєрверки гучніші за розмову, який найбільший і який живий організм на Землі. Не знає, але дуже зацікавилась відповідями? Та-дам! Відповіді на ці, та ще багато запитань містяться у цій книжці, яка розвиває уважність до навколишнього середовища і знайомить з науковими відкриттями. «100 фактів про науку» – шоста книга із серії, раніше вийшли: «100 фактів про планету Земля», «100 фактів про історію», «100 фактів про числа, комп’ютери та програмування», «100 фактів про космос», «100 фактів про їжу».
Неперевіршені задачі, Сашко Дерманський, Кузько Кузякін
Для чого потрібна математика? Вона вчить аналізувати і систематизувати; знаходити закономірності та встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; міркувати і робити висновки; мислити логічно, стратегічно і абстрактно. Звучить нудно? Тоді вашій дитині потрібні надзвичайні викладачі та непересічний підручник. Запропонуйте школяреві “Неперевіршені задачі”. Двоє письменників та один ілюстратор створили бешкетну книгу дотепних, але зовсім не простеньких задач. чи то віршів? Словом, римованих задач-пригод, які повернуть любов вашої дитини до “цариці наук”.
Мікробам не читати! Книжка про вакцини, Соня Зелена
Скільки навколо розмов про віруси, пандемію та імунітет! Як у цьому розібратися дитині, яка поки що мікробіології не вивчала? Головні герої цієї книги Соні Зеленої, допитлива Марічка та її кошеня, опиняються у справжній лабораторії та запрошують читачів із собою. Там можна роздивитися мікробів під мікроскопом і побачити, як саме наше тіло дає їм відсіч. Далі дія переноситься на завод, де виготовляють вакцини, і де працюють над їх розробкою вчені. У книжці повно інтерактивних завдань, ігор та наліпок! Але мікробам про неї розповідати не можна!
501 факт, який треба знати з… географії, Сара Стенб’юрі
У сьогоднішньому світі без кордонів географію набагато легше можна вивчати на власному досвіді мандрівника. Але як ми дізнаємось, що є найцікавішого подивитись, відвідати, запам’ятати? Для цього є неймовірна книжка, у якій зібране усе найважливіше про нашу планету. 501 цікавий факт про материки, океани й атмосферу та результати досліджень незвичних природних явищ і екокатастроф. А ви самі знали, що найкоротшим найменуванням місцевості в світі є назва норвезького села А, що означає «річка»? Читайте цю книжку і дізнавайтеся більше прикольних та важливих фактів про географію!
Останні новини
- LATEXFAUNA та Бадоєв: колаборація року і звабливий концерт уже на підході
- SkyUp Airlines™ розпродасть за донати валізи на “Куражі”
- ГО «Дівчата» спільно з World Vision провели дослідження гендерно зумовленого насильства в умовах війни в Україні
- Афіша тижня: що подивитися, послухати та куди сходити 14-20 жовтня
- 8 фільмів про жінок, їх силу та мрії Новости на главной
Фрукти проти овочів. Чому кавун — не ягода, а томат — це фрукт, Олексій Коваленко
Цікавість до ботаніки починається з нашого столу. З тих самих овочів і фруктів, які часто діти не бажають їсти. А що як про неймовірне життя городини дітям та батькам розповість ботанік, музейник та автор блогу «Довколаботаніка» Олексій Коваленко? Уявіть собі: перці й помідори — не овочі, а гречка — горішок, вишня — взагалі не ягода. Читайте справжню історію продуктів, які ми щодня бачимо на кухні та в супермаркеті. Автор розповість про те, хто намагався лікувати огірками безпліддя та укуси скорпіонів, як салату приписали здібності впливати на чоловічу потенцію, звідки примандрував до нас буряк та як приготувати каштани в домашніх умовах і не рознести квартиру на шматки.
Наші. Інженерна історія України
Зараз ми віднаходимо все більше забутих українських імен у різних галузях науки та культури. Унікальна книжка розповідає п’ятдесят історій про українських інженерів та інженерок і їх винаходи. Українців за походженням або переконаннями. Інженерія — це бульбашки у шоколаді та атракціони, лікування складних хвороб та підкорення космосу. Це процес, під час якого теоретична наука набуває практичного застосування. Саме інженерія робить наше життя таким, як воно є. Книгу написано за участі дітей та підлітків, які досліджували історію свого міста чи села та допомогли знайти інформацію про відомих і забутих українських інженерів.
Квантова фізика, Шеддад Каїд-Салах Ферронн
Буває, що ми кажемо: “Це ж не квантова фізика!”, маючи на увазі. що вона, ця наука є абсолютно недоступною звичайній людині. Взагалі-то фізика, в тому числі квантова — для всіх. А ця книжка доводить, що вона ще й цікава та захоплива. Вона простою мовою описує досліди, експерименти, закони й грандіозні відкриття вчених-фізиків з усього світу. Під час читання дитина пізнає дивовижний світ складної науки: від законів Ньютона й таблиці Менделєєва до кота Шредінгера й можливості телепортації. Легкий виклад, деталізовані ілюстрації та доречний гумор роблять тему квантової фізики цікавою й зрозумілою навіть для молодших школярів.
Вибрані твори, Ольга Кобилянська
Серія Yaka ШКОЛА видавництва Yakaboo Publishing — зручні для читання електронні збірки українських класиків, які стануть у пригоді протягом усього шкільного курсу української літератури. Першою книжкою серії стала збірка Ольги Кобилянської, української модерністської письменниці, учасниці жіночого руху на Буковині. Майстриня драматичної повісті та оповідань про стан жіноцтва та соціальну нерівність. До книжки увійшли: «Impromtu phantasie», «Valse mélancolique», «Людина», «Царівна», «Некультурна», «Битва». У серії вийшли також збірки Коцюбинського, Карпенка-Карого, Квітки-Основ’яненка.