Анастасія Терьохіна про жіноче лідерство: Щоб не сталося, завжди потрібно рухатися вперед:

Дівчата дедалі частіше займають керівні посади в бізнесі та демонструють неабиякі успіхи, які руйнують гендерні стереотипи про нездатність жінок ефективно управляти бізнесом

Про лідерство ми поспілкувалися з Анастасією Терьохіною, СЕО бізнес-клубу “Club 100”. Дізналися про її роль в управлінні спільнотою, що її надихає та запитали Анастасію на що звернути увагу жінкам, які наважуються розпочати власну справу.

Що саме робить CEO бізнес-клубу?

Бізнес-клуб — це, з одного боку, ком’юніті, а з іншого — бізнес. Тому в нашій організації такі ж стандартні функції, як і в будь-якій іншій: маркетинг, PR, продажі, комунікації, digital production і фінанси. А саме СЕО управляє клубом, контролює всі ці відділи та несе відповідальність за процеси, які в ньому відбуваються.

З чого почався ваш шлях, який привів до масштабного нетворкінгу?

Я була знайома із засновниками бізнес-клубу — вони й запропонували мені спробувати очолити цей проєкт. Адже я маю великий досвід організації бізнес-івентів та багато років будувала ком’юніті в різних компаніях. І саме ось це поєднання навичок і практики дало мені змогу керувати бізнес-клубом.

Як вам вдається переконувати таких незалежних особистостей, як бізнесмени?

В нашому бізнес-клубі ми, перш за все, пропонуємо ті чи інші ідеї учасникам. А вони або відгукуються на них, або ні. Тому ми нічого не зобов’язуємо їх робити та ні в чому не переконуємо. За 5 років досвіду управління клубом я добре вивчила потреби наших мемберів. Але ключове — це те, що коли я вигадую нову ідею, завжди намагаюся подивитися на неї з двох сторін: із власного боку та з позиції учасників клубу. Сподобається їм пропозиція чи ні? Вважаю, що саме це дає мені можливість більше відповідати їхнім очікуванням.

Чи важко керувати бізнесом, у якому переважно чоловіки?

Важко керувати бізнесом, який тобі не подобається. А я свій дуже люблю. І не сприймаю його як роботу, хоча, звісно, за формою це робота. Але я люблю говорити, про нього як про улюблену діяльність. Якщо робити те, що любиш, то це вже не так і складно, а часто навіть приємно.

Хто та сама жінка, що надихає вас найбільше?

Я не фанат ідеї знаходити собі кумира. Але в бізнесі є люди, яких я вважаю сильними, вони надихають і заряджають власною енергією. Якщо розділяти гендерно, то є така підприємиця — Марина Авдєєва. Мені подобається її енергійність, наскільки вона глибоко й детально занурюється у власний бізнес, як диджиталізує його, як підходить до кожної задачі. Щоразу спілкування з Мариною надихає.

Як ви реагуєте на виклики та труднощі при управлінні бізнес-клубом?

Ми вже багато років живемо в рамках постійних викликів: пандемія, локдауни, війна. Реагую, як і всі, завжди по-різному. Іноді це стресово, іноді сприймаю легко. Але точно знаю одне — потрібно працювати над собою. Адже чим здоровіша та більш зібрана голова, тим легше витримати усі виклики.

Що зустрічі у клубі дарують вам найбільше, в емоційному аспекті?

Для мене це завжди, в першу чергу, робота. Тому, з організаційної сторони, я слідкую за тим, щоб усе було на найвищому рівні. Разом із тим, дуже часто зустрічі надихають та наштовхують на різні думки. Адже у нас в клубі люди із класними вайбами і цінностями. Я вважаю, що одна із задач якісного бізнес-ком’юніті — аби мембер, по завершенню зустрічі, відчував більш підняті та позитивні емоції, ніж до неї. Тому завжди намагаюся робити максимум для цього.

Найбільший професійний інсайт, який подарував вам 2023 рік?

Перше, щоб не сталося, завжди потрібно рухатися вперед. Нехай сьогодні ти можеш зробити лише 0,01% від кроку, але зроби його. Коли можеш зробити 10 кроків вперед — зроби 10. Найважливіше — не зупинятися. Наскільки б складно морально та психологічно не було, потрібно рухатися вперед. І друге — коли розумієш, що не можеш рухатися, — дай собі час відпочити, відновитися, і знову йди вперед.

Назвіть особливі ранкові ритуали, що налаштовують вас на успіх.

Якихось особливих ритуалів я не маю. Найперше, коли прокидаюся, завжди перевіряю повідомлення в чаті команди. Крім того, кожен свій день я веду в task-менеджері. Щоранку відкриваю його, дивлюся які в мене зустрічі, який розклад. З цього я розумію, як сьогодні потрібно одягнутися і чи є у мене ввечері певний захід. Це і є мій ранковий ритуал — відкрити календар і переглянути розпорядок дня.

Яку пораду ви дали б жінкам, які тільки відкривають власну справу?

По-перше, 20 разів подумати. По-друге, зрозуміти, в якій темі ви будете рухатися та поспілкуватися з 3-5-10-ма людьми з цієї галузі. По-третє, до того, як вирішили щось робити, проговоріть цю ідею зі своїм колом спілкування. Тому що кожна людина, залежно від свого досвіду та етапу життя, буде давати унікальний зворотний зв’язок. І ось це різноманіття може дати розуміння: чи потрібно взагалі вам це.