Анна Різатдінова на SHE Congress 2024: “Я вперше зрозуміла, що в художній гімнастиці є щось важливіше за олімпійські медалі”

28 Жовтня 2024

Цьогорічний SHE Congress ставив собі за мету реалізацію слогана “Надихай. Створюй. Перемагай”. Нещодавно завершилася Олімпіада в Парижі, і феноменальні виступи українських спортсменів вразили світ. Перемоги Ольги Харлан та Жіночої національної збірної з фехтування, Ярослави Магучих та Ірини Геращенко є дивовижними, але чемпіонів ще треба виростити. Про в іклики під час війни розповіла легендарна гімнастка, а тепер засновниця власної академії Анна Різатдінова.

Фото Anna Rizatdinova/Facebook

Виклики у спорті були завжди, бо про нього згадують раз на чотири роки – напередодні Олімпіади. Наприклад, до війни найбільшим викликом у художніх гімнасток було знайти зал, у якому стеля має бути не нижче 9-10 метрів. Такі правила міжнародних змагань.

SHE Congress 2024 зібрав повний зал послухати Анну Різатдінову

“Перший виклик, я ніколи не могла подумати, що під час пошуку нового залу для свого філіалу, я насамперед приділятиму увагу наявності в ньому генератора і бомбосховища. Другий виклик – адаптування цих бомбосховищ для занять художньою гімнастикою, тому що діти не можуть просто сидіти по кілька годин у холодному приміщенні. І дівчатка в переобладнаних укриттях продовжують свої тренування, хоча не в повному обсязі. Третій виклик – це кадри. На початку війни ми втратили величезну кількість саме професіоналів – тренерів, хореографів, менеджерів. А специфіка художньої гімнастики – в індивідуальному підході. Ми не можемо змінювати тренера кожні три місяці, тому що 3-4-річна дитина настільки звикає до нього, що заміна є великим стресом для дівчинки. Четвертий виклик – це психологічна підтримка дітей. Наприклад, через повітряну тривогу вночі вони нормально не спали, а вже завтра змагання. І я вже можу сказати, що їхні виступи пройдуть не на стовідсотковому рівні. І саме через це ми впровадили спілкування з психологом. Дівчата в нашій академії можуть поділитися своїми переживаннями, болями, тривогами – і це дуже їм допомагає”, – розповіла спікерка.

Анна Різатдінова на SHE Congress 2024

Фінансову стратегію академії також довелося змінювати. Якщо до війни був ВІДбір дітей – найталановитіших, найперспективніших. Навіть якщо вони були з малозабезпечених сімей, академія надавала їм безкоштовні заняття. То зараз відбувається НАбір дітей, бо дуже багато дітей переселенців із тимчасово окупованих територій. І Анна Різатдінова чесно зізналася в тому, чого зазвичай від тренерок не почуєш:

“Я вперше зрозуміла, що в художній гімнастиці є щось важливіше, ніж олімпійські медалі. І зараз результат у мене на другому-третьому плані. На першому – це дати змогу дітям, особливо з окупованих територій, на тренуваннях видихнути і відволіктися від війни.

Анна Різатдінова з учасницями панелі She Leads Валерією Титарчук та Яніною Соколовою

Для порятунку ситуації Анна Різатдінова залучає фонди, які підтримують академію чим можуть – обладнанням, тренувальною формою, коштами. Але на грантову підтримку легендарна гімнастка не розраховує. Щоб зрозуміти причини, на She Congress Womo.ua запросив тих, хто на грантах не заощаджує, – заступницю Міністра економіки України Тетяну Бережну та керівницю PR та Influence відділу продукції масового попиту в L’Oréal Україна Ірину Притулу. Які цікавинки вони повідомили – далі буде…

Тетяна Маринова