Аномальна спека торкнеться більшості регіонів України. Найспекотніше буде на півдні, в решті регіонів близько 34. На Заході попереджають про дощі. А в столиці вихідними днями очікується до +36. МОЗ публікує рекомендації, як переживати аномальну спеку і врятуватися від теплового удару. Найближчими днями Україну чекає до +41 градуса.
Аномальна спека негативно впливає на здоров’я багатьох людей. Особливо небезпечною вона може бути для людей похилого віку, немовлят, людей з хронічними захворюваннями, а також тих, хто працює на вулиці. Адже надмірне тепло може спровокувати виснаження організму. Також можуть загостритися існуючі серцево-судинні, респіраторні та ниркові захворювання тощо.
Як запобігти негативному впливу спеки?
Насамперед, дотримуйтесь простих правил від МОЗ України.
- Зберігайте прохолоду
Під час спекотної погоди важливо зберігати прохолоду, щоб уникнути негативного впливу спеки на здоров’я.
- Тримайтесь подалі від спеки
Уникайте виходу на вулицю та виконання напруженої роботи в найспекотніший час доби. Перебувайте в тіні, не залишайте дітей і тварин у припаркованому транспорті, а за необхідності та можливості проводьте 2–3 години на день в прохолодному місці.
- Тримайте прохолоду у домі
Використовуйте нічне повітря, щоб охолодити свій дім. Зменшіть теплове навантаження всередині квартири чи будинку протягом дня, використовуючи штори чи жалюзі та вимкнувши якомога більше електроприладів.
- Тримайте тіло прохолодним, вживайте достатньо води
Використовуйте легкий і вільний одяг і легку постільну білизну, приймайте прохолодний душ або ванну і регулярно пийте воду. Уникайте солодких, алкогольних напоїв або напоїв з кофеїном.
Також аномальна спека може спричинити тепловий удар. Він виникає внаслідок перегрівання тіла та порушення теплового балансу.
Що робити?
- Якщо ви підозрюєте тепловий удар у себе чи близьких, зателефонуйте за номером 103. Диспетчер за потреби може надіслати бригаду екстреної медичної допомоги.
- Перейдіть або перенесіть постраждалого у затінене прохолодне місце.
- Охолоджуйте постраждалого. Використовуйте прохолодні вологі рушники, льодяні пакети (прикладати на шию, пахвові западини, пах), щоб знизити температуру тіла.
- Якщо постраждалий у свідомості, давайте йому пити воду, але невеликими порціями.
- У разі блювання покладіть людину на бік.
- Стежте за диханням, пульсом і свідомістю постраждалого до прибуття медичної допомоги.
Тепловий удар є небезпечним станом, який може призвести до серйозних наслідків, тому важливо вміти розпізнавати його симптоми та знати, як надати першу допомогу.
Читайте також: Аномальна спека вбила понад 100 людей у Мексиці: деталі
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram