Art Battle Manchester: українка Юлія Лапшина у трійці переможців

Українка Юлія Лапшина з Харкова потрапила до трійки переможців у престижному конкурсі Art Battle Manchester, який відбувся у Великій Британії. Це була ювілейна «битва» митців. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 «10 років тому творче подружжя у Британії вирішило вивести митців на арену, до глядачів, і придумало мистецьку подію — Art Battle Manchester. «Битва» митців щороку відбувається за великої кількості глядачів. У цьому конкурсі можуть брати участь як професійні митці, так і ті, хто роками не брав пензля до рук», — йдеться у повідомленні.

У 2019 році художниця, фотограф, дизайнер Юлія Лапшина також перемогла в Art Battle Manchester. Цьогоріч її вдруге запросили на цей престижний конкурс, який був Королівським, оскільки ювілейний і за участі найсильніших.

Юлія виступала серед десятьох митців, переможців Art Battle Manchester за 10 років існування мистецької події. До конкурсу вона обрала тему війни в Україні.

«Учасникам дали чисті полотна однакових розмірів. І ти мав 30 хвилин, щоб намалювати картину. Конкурс відбувався двома раундами, у кожному брали участь по 5 митців», — розповіла художниця.

«Мені була важлива не стільки перемога, а те, що я дуже хотіла привернути увагу до війни в Україні. Британія, британці дуже підтримують і допомагають Україні, і я мала ще одну нагоду нагадати всім, що відбувається у моїй країні», — зазначила Лапшина.

Конкурс проводили на великій арені, за ним стежило багато глядачів. Робота Юлії називалась STOP WAR. На тлі синьо-жовтого прапора вона намалювала обличчя дівчини.

«Я промовляла фарбами, та з назви все було зрозуміло, про що я хочу сказати світові. Малювання допомагає перенести ці переживання на малюнок. З’явилось за цей рік більше патріотичності та гордості за свою країну. Я дуже вірю, маю надію, що у нас все буде добре, що ми вистоїмо», — зауважила мисткиня.

Юлія народилася і виросла у Харкові. Там навчалась у художній дитячій школі, а потім вчилася у Британії, пройшла магістерський курс у вищій архітектурній школі University of Bath.

Після Art Battle Manchester організатори проводять аукціон. Юлія сподівається, що її роботу куплять і гроші вона передасть українцям, які постраждали від війни.