Базова військова підготовка: 8 курсів і програм для цивільних

Україна вже майже пів року перебуває у стані повномасштабної війни, тому низка організацій запустили курси для людей, які хочуть підготуватися до можливої участі в бойових діях, а також програми з самооборони, домедичної допомоги та основ виживання.

СТРІЛЬБА З НАРІЗНОЇ ЗБРОЇ

Стрілецька школа «Вітер волі» навчає стрільби з нарізної зброї з оптичним прицілом на 4 дистанції (50, 100, 150 та 200 метрів). Є два формати – групові та приватні заняття.

Початківцям радять групові дводенні курси зі зброєю, яку надає школа. На курс набирають вісім слухачів. У програмі першого дня – година теорії та дві години стрільби. Другий день – ще одна година теорії з питаннями для закріплення матеріалу та знову дві години стрільби.

Інший формат – приватні заняття з наданою або власною зброєю. Таке заняття включає одну годину теорії й одну годину практики. Приватне заняття можна замовити й на двох стрільців.

Заняття ведуть бійці тероборони добровольчого формування зі стрілецьким досвідом. У вартість навчання входить трансфер від станції метро «Лісова» до стрільбища та зворотно.

Займатися можна у будь-який домовлений час. Приватне заняття – 4000 гривень (або 2000 з людини, якщо заняття на двох), групове – 3000 гривень. Зареєструватися можна через Instagram чи за номерами 0682403636, 0677087966.

МІННА БЕЗПЕКА ТА МЕДИЦИНА

Благодійний фонд «Солом’янські котики» проводить уроки з мінної безпеки для дітей і дорослих. На заняттях разом зі співробітниками ДСНС і Національної поліції розповідають, який вигляд мають міни, гранати й інші вибухонебезпечні предмети; що робити, коли бачиш подібний незнайомий предмет; де можуть розташовуватися міни та розтяжки.

У липні «Солом’янські котики» проводять «Тиждень мінної безпеки» в п’яти районах Києва. Заняття відбуватимуться з 25 до 29 липня в парках «Наталка», «Перемога», «Совки», у Голосіївському парку та парку Партизанської слави.

Також команда регулярно проводить тренінги з домедичної допомоги для цивільних Stop The Bleed (у групах по 20 людей). На тренінгах навчають зупиняти критичні кровотечі турнікетами та джгутами, тампонувати вузлові кровотечі, забезпечувати прохідність дихальних шляхів, накладати пов’язки. Також пояснюють, що робити з опіками, пораненнями очей та обличчя. Тривалість тренінгу – 3–5 годин.

Навчання з мінної безпеки безоплатне, медицина – 800 гривень.

МЕДИЦИНА, СТРІЛЬБА, АЕРОРОЗВІДКА

Taktyka.ua спільно з військовим батальйоном «Спас-23» проводять навчання з тактичної медицини та тактичної бойової підготовки в Київській області.

На вступному одноденному курсі команда військових інструкторів навчає надання домедичної допомоги, роботи з турнікетами, а також поводження зі зброєю та ведення прицільного вогню.

У блоці «Тактична медицина» розглядають типи аптечок, їхнє наповнення, розбирають алгоритми роботи з пораненими, надання домедичної допомоги собі та побратиму в умовах війни (на полі бою та у «звичайному» житті), а також методи та засоби для зупинення кровотеч (робота з турнікетами, джгутами).

У блоці «Тактична вогнева підготовка» навчають розбирати АК, стріляти з кількох видів автоматичної зброї, а також тактичної стійки стрільця, швидкісного перезаряджання магазина й роботи у складі групи.

Учасники, які пройшли перший етап підготовки, можуть зареєструватися на поглиблений дводенний курс, що включатиме аеророзвідку, підвищення рівня прицільного вогню, а також роботу у складі бойової групи.

Тренінги проводять щотижня, їхня вартість — 3 тисячі гривень у вартість входить обід і трансфер від метро, а набої оплачуються додатково. Реєстрація за посиланням.

СТРІЛЬБА, ОБЛАДНАННЯ ПОЗИЦІЙ, ОРІЄНТУВАННЯ НА МІСЦЕВОСТІ

Громадська організація «Український Легіон» проводить безоплатний курс військового вишколу. Тривалість навчання складає чотири тижні – це вісім теоретичних занять у вечірній час і чотири практичні заняття у вихідні. Останнє заняття – дводенне, з ночівлею. Заняття проводять у Києві та в Київській області.

Навчають поводження зі зброєю, пересування, використання укриттів, надання домедичної допомоги, маскування, орієнтування на місцевості й інженерного обладнання позицій.

Вікових обмежень для проходження навчання немає. Але для підлітків потрібна згода батьків на відвідування курсу.

Запис на найближчий курс закрито, про новий набір повідомлятимуть тих, хто заповнив анкету, а також на сторінці організації у Facebook. Реєстрація за посиланням, тренінги безоплатні.

БІЙ У МІСТІ, ПРОТИМІННА БЕЗПЕКА, ОСНОВИ ВИЖИВАННЯ

Центр спеціальної тактичної підготовки «Білий вовк» відкрив набір на курс «Рекрут» для початківців тривалістю шість місяців. Старт занять запланований на 30 жовтня.

На курсі навчатимуть тактики бою в місті та на перетнутій місцевості (базовий рівень), основ протимінної безпеки, стрільби, основ виживання в екстремальних умовах та основ тактичної медицини.

Курс складатиметься з теоретичних онлайн-лекцій і практичних занять, що проводитимуть у Києві та в області інструктори з бойовим досвідом. Також у ході занять можна буде брати участь у спільних навчаннях із підрозділами ЗСУ.

Починається безкоштовний курс 30 жовтня і триватиме він 6 місяців. Реєстрація за посиланням (після реєстрації нададуть додаткову інформацію щодо тренувань).

ПОВОДЖЕННЯ ЗІ ЗБРОЄЮ, ТОПОГРАФІЯ, СТРЕС-ПІДГОТОВКА

Громадське об’єднання «Створи себе сам» разом із Центром підготовки цивільної самооборони проводять тренінги з домедичної допомоги, поводження зі зброєю, саперної справи та спецзв’язку, топографії й орієнтування на місцевості, а також із психологічної стійкості та стрес-підготовки.

Навчають українські та міжнародні експерти з цивільного захисту, люди з бойовим досвідом.

Тренінги анонсують у соцмережах ССС і Центру підготовки, там лишають і посилання на реєстрацію. Участь у тренінгах безоплатна, однак організатори заохочують внески на потреби ЗСУ.

Крім того, об’єднання ССС проводить платні тренінги та курси зі стрільби на власній тактичній території в Київській області. Є індивідуальні програми та колективні – для навчання взаємодії у групах (бригадах). Детальніше можна дізнатися за посиланням.

ВИЖИВАННЯ, САМООБОРОНА, СТРІЛЬБА

Центр спеціальної підготовки «Вовкулака» проводить стрілецькі курси, курси з надання домедичної допомоги, а також із виживання та самооборони в Чернігові й області.

На курсах із виживання навчають, наприклад, за програмою SERE – це система підготовки американських військовослужбовців до виживання в дикій природі та у ворожому міському середовищі. Також є базовий курс із виживання та курс про виживання в екстремальних умовах.

На курсах із самооборони навчають, як діяти під час ножового бою, а також вуличної бійки, як захистити себе жінці. Стріляти вчать із гвинтівок, рушниць і пістолетів.

Детальніше дізнатися про курси можна на сайті центру або на сторінці в Instagram.