Кожне невелике містечко приховує щось, про що звично мовчати. Та головна героїня детективного трилера «Посібник з убивства для хорошої дівчинки» авторки Голлі Джексон відмінно вміє читати між рядків та виявляти істину там, де інші бачать лише загадку. Ця книга з тих, які «проковтнеш» за один вечір, бо кожна сторінка є новою зачіпкою на загальній карті злочину.
Події відбуваються в невеликому містечку, де звичайна школярка у своєму кваліфікаційному проєкті вирішує дослідити історію вбивства п’ятирічної давнини. За невідомих обставин зникла красуня-білявка, зірка школи Енді Белл, яку офіційно визнали мертвою, попри те, що тіло не було знайдене. А у вбивстві дівчини звинуватили її однокласника Саліл Сінгх, якого знайшли в зашморгу в лісі із запискою-зізнанням. Кримінальна справа так і не дійшла до суду, а всі в місті переконані, що Сал – вбивця.
З цього моменту авторка веде читача плутаними стежками детективу, які досліджує головна героїня – Піп Фіц-Амобі. Дівчина намагається вивчити матеріали справи, віднайти істину в журналістських матеріалах, почути правду зі слів очевидців тої ночі, яка вкрита густою темрявою. Та навіть свідчення друзів Сала викликають сумніви, а хтось Невідомий всіляко перешкоджає Піп. Попри все, дівчині вдається вибудувати хронологію подій, яка ще раз підтверджує її здогадки – Сал не винний. То хто ж справжній вбивця?
«Мені сподобалось, що ми ніби проводили розслідування разом з головною героїнею, а оповідь іноді переключалась від третьої особи на першу, тому ми мали змогу подивитись на ситуацію як загалом, так і з точки зору Піппи. Але детективна лінія це не єдине, що змусило мене поставити «Посібнику з убивства для хорошої дівчинки» 10/10, авторка також зачепила мене гумором персонажів і описом стосунків у родинах головних героїв», – ділиться враженнями після читання відома книжкова блогерка Саша Шевченко.
Видання The Guardian назвало книгу «напруженим, захопливим трилером з елегантним сюжетом». Детективна історія з динамічним перебігом подій приголомшує читача зовсім неочевидною кінцівкою, яка змушує задуматися: чи всі жертви насправді є невинними і чи всі вбивці насправді є такими? У ході власного розслідування Піп відкриває секрети життя вбитої Енді, які крок за кроком складаються у загальний пазл та розкривають справжню правду. Намагаючись допомогти врятуватися від слідства справжню вбивцю, головна героїня потрапляє в пастку, а її добрі наміри можуть завершити кінцем для неї самої.
«Текст оповідання захоплюючий та легкий. Голлі Джексон вдалося створити не тільки цікавий сюжет, а й головних персонажів у яких неможливо не закохатися. Піппа та Раві полонили моє серце своєю відвагою, рішучістю та справедливістю. Тож, я з нетерпінням буду чекати продовження, щоб знову разом з ними поринути у нові детективні пригоди», – розповідає букблогерка Альона Сербіна.
«Посібник з убивства для хорошої дівчинки» — це серія детективів для дорослих, що складається з чотирьох романів. А саме:
– «A Good Girl’s Guide to Murder» («Посібник із убивства хорошої дівчинки»);
Останні новини
- Мох у кишені пальто і скельця замість ґудзиків: бренд ШИПЕЛИК єднає із природою у новій осінній колекції
- Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» надихнув бренд SVARGA на створення сорочки, як у Назарія Яремчука
- До України на знак підтримки прибули ще 27 тисяч книжок від британських видавництв
- Українські книговидавці вперше візьмуть участь в Liber
- «Звісно, зможеш!»: в Україні стартувала національна інформаційна кампанія Новости на главной
– «Good Girl, Bad Blood»
– «As Good as Dead»
– «Kill Joy».
«Посібник з убивства для хорошої дівчинки» тримає читача в напрузі, залишаючи після себе роздуми щодо справедливості, правди та людської природи. Детектив утілює в собі силу та суперечності людського життя, розкриваючи світ темних злочинів та відданості боротьбі за справедливість.
Книга стала справжнім бестселером, отримавши понад 400 000 позитивних оцінок на Goodreads. Окрім того, «Посібник з убивства для хорошої дівчинки» має відзнаку Editor’s Pick в категорії Best Young Adult на Amazon. А саму Голлі Джексон за свій детективний трилер перемогла в номінації «Автор року».