Безпечний простір: як онлайн-групи підвищують кваліфікацію жінок у сфері технологій

02.01.2023

Відомо, що у сфері інформаційних технологій працює чи не вдвічі менше жінок, ніж чоловіків. Певний час вважалось, що це пов’язано з різним розподілом нервових процесів та імпульсів між лівою та правою півкулями головного мозку в жінок та чоловіків. Але скоріш за все провина лежить на історичних чинниках та проблемах гендерної нерівності. Згідно зі статистичними даними, жінки в технологічному секторі менше заробляють, повільніше рухаються кар’єрними сходами та рідше досягають наукових висот.

Жіночі спільноти

Така несправедливість обурює безліч людей в усьому світі. Деякі дієві жінки перейшли від думок до конкретних дій й створили онлайн-спільноти з допомоги жінкам у сфері технологій. Такі онлайн-групи налічують десятки тисяч учасниць й підвищують технологічну кваліфікацію жінок, та це не єдина мета. Першочерговою є підтримка гендерних та расових меншин, створення вільного та доброзичливого середовища, допомога матерям, IT-спеціалісткам початківцям та всім, хто цього потребує.

Жіночі IT-спільноти, відомі на весь світ

По всьому світу створені багатотисячні локальні онлайн-групи, що підтримують жінок у технологічній сфері. Існують й своєрідні гіганти, історії яких заслуговують окремої згадки.

Girls Who Code

Girls Who Code на чолі з Тарикою Баррет допомагають сотням жінок зробити перші кроки у сфері програмування та отримати роботу. Ще одна мета спільноті – розвіяти міфи та стереотипи про те, що жінкам не місце у сфері інформаційних технологій. Організація проводить дослідження та збирає статистичні дані щодо досвіду жінок в технологічній сфері, причин зміни сфери зайнятості та гендерних проблем.

R-Ladies

R-Ladies на чолі з Габріелою Де Кейрос функціонують у 216 містах 61 країни. Основною метою цієї спільноти є обмін думками й спілкування. Жінки з різних куточків світу підтримують одна одну, обговорюють свій досвід та новини у сфері програмування й допомагають одна одній з розв’язанням професійних питань.

MotherCoders

MotherCoders на чолі з Тіною Лі опікуються питаннями робочих матерів. Вони пропонують комплексний підхід: розробляють та проводять навчальні курси для жінок в технологічній сфері й одночасно допомагають з наглядом за дітьми.

Чому жіночі онлайн-групи – це гарна ідея

Кожна жінка, яка вступає до такої онлайн-спільноти у сфері технологій отримує безліч привілеїв, які не тільки допомагають в роботі, а й значно полегшують життя. Нижче наведений невичерпний перелік позитивних моментів, які чекають на кожну жінку в технологічних онлайн-групах:

  1. Підготовка до співбесіди. Онлайн-групи для жінок допомагають увійти в обрану професійну сферу, вдало скласти резюме та успішно проявити себе на першій співбесіді.
  2. Невидима опора. Такі онлайн-спільноти – це свого роду психологічна підтримка, що допомагає впоратися з професійними, а іноді й з особистими, труднощами.
  3. Гендерні питання. Кожна з таких груп керується встановленим переліком правил та етичними міркуваннями, тож гендерна, расова чи інші види дискримінації суворо заборонені та караються банами. В спільнотах створюється дружня безпосередня атмосфера, де кожний учасник чи учасниця почуваються вільно та безпечно.
  4. Спільнота та корисні зв’язки. Кожна людина створена для того, щоб бути частиною чогось більшого. Подібні спільноти дозволяють відчувати себе частиною колективу й налагоджувати корисні професійні й дружні зв’язки.
  5. Обмін знаннями та думками. Тисячі однодумців щохвилини обмінюються в онлайн-групах професійними знаннями та набутими навичками. Це сприяє інтелектуальному розвитку та кар’єрному зростанню кожного з учасників дискусій.
  6. Допомога мамам. Деякі спільноти допомагають із наглядом за дітьми, надаючи жінкам можливість присвятити більше часу собі чи роботі.
  7. Івенти та зустрічі. Вступивши в онлайн-спільноту ви неодмінно починаєте відвідувати цікаві онлайн та офлайн заходи, зустрічатися с колегами по сфері, ініціювати всеможливі починання. Життя стає більш динамічним, вмотивованим та цікавим.

Чи безпечні онлайн-спільноти?

Всі перелічені привілеї та користь від участі в онлайн-групах може перекреслити негативний досвід. Йдеться про кібернебезпеки, які можуть чекати на вас на онлайн-форумах. Як не потрапити на гачок зловмисників? Ось декілька слушних порад.

  1. Не розголошуйте свої персональні дані. Якою б безпечною не видавалася обрана вами онлайн-група, нема причин видавати своє справжнє ім’я, номер телефону і тим паче номери банківської картки та соціального страхування.
  2. Використовуйте VPN. Це дозволить приховати вашу IP-адресу від інших учасників обговорення й захистить вас від крадіжки персональних даних. VPN маскує вашу IP-адресу, замінюючи її адресою сервера, до якого ви під’єднані. Такий сервер може знаходитися на іншому кінці земної кулі, тож ваше місцеперебування точно не буде розсекречене. 

Окрім того, VPN використовує тунельне шифрування даних для захисту інформації про ваші дії в інтернеті.

  1. Вмикайте блокувальник реклами. На багатьох форумах окрім листування користувачів можна побачити рекламні блоки, які інколи збивають з думки та заважають концентруватися на головному. Але це тільки півбіди, адже за рекламними банерами можуть ховатися посилання на небезпечні вебресурси та шкідливе ПО. Блокувальник реклами допоможе з розв’язанням цієї проблеми. Іноді таку функцію пропонують VPN-сервіси.
  2. Обирайте відомі онлайн-спільноти з гарними відгуками. Проведіть власне дослідження, перш ніж вступити в одну з онлайн-груп. Це захистить вас від небезпечних зв’язків та забезпечить виключно позитивний досвід спілкування з однодумцями та колегами по цеху.