Безробітних в Україні залучатимуть до громадських робіт — Шмигаль

Що саме потрібно робити в кожному регіоні, визначатиме місцева влада

Уряд України запускає реформу сфери зайнятості, згідно з якою на час воєнного стану офіційно зареєстрованих безробітних, які протягом 30 днів не працевлаштовані, залучатимуть до суспільно корисних робіт. За це платитимуть мінімальну зарплату — 6500 гривень, проте з 1 жовтня 2022 року вона має зрости до 6700 гривень.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 21 червня.

«В умовах повномасштабної війни нам потрібно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над російськими окупантами. Це стосується й організації роботи в тилу. Уряд сьогодні затвердить документ, який передбачає, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, залучатимуться до суспільно корисних робіт», — сказав Шмигаль.

За його словами, це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи.

«Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі мають або воювати і захищати Батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту», — сказав Шмигаль.

Статус та виплати по безробіттю відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном понад 30 днів під час воєнного стану.

Представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук пояснив, що першочергово залучатимуть до громадських робіт зареєстрованих безробітних, яким не знайдено роботу, та працівників, які втратили частину заробітної плати. Як зазначив Мельничук, до суспільно корисних робіт не залучатимуть людей, які реалізовують заходи національного спротиву.