Бренду KOLOMATSKA презентує колекцію KOLO Re-Edition до Всесвітнього дня вишиванки

Одним із найдавніших оберегів українців були візерунки, вишиті на сорочках. Кожен знак та колір ніс у собі глибокий сенс. Взявши до рук вишиванку, вміла майстриня могла «прочитати» символіку та розповісти історію. В колекції прикрас KOLO Re-Edition ми обрали візерунки з українських вишиванок і перенесли їх на сережки, тим самим способом, як це робили наші бабусі. Кожна пара вишивається вручну нашими майстринями від 8 до 10 годин.

Вишивку ми помістили у срібні основи, плаковані золотом і родієм. Ручна праця дуже кропітка, тому кількість прикрас обмежена 30 парами.

«У кожного народу є вічні символи, які відрізняють їх культуру від усіх інших. І такі символи не зникають із плином часу. Вважаємо колекцію KOLO нагадуванням про наше коріння і нашу національну ідентичність», – ділиться засновниця бренду Маргарита Коломацька.

Білим по білому

У селищі Решетилівка, на Полтавщині, зародилася унікальна техніка вишивання білим по білому — шовковими нитками на білому полотні. Особливість методу полягає не лише в вишуканому орнаменті, а й у складності виконання. Майстрині переносить малюнок із паперу на тканину, обчислюючи кожну клітинку, а потім готують нитки так, щоб орнамент отримав контраст і глибину. Одна пара таких сережок створюється вручну протягом 8 годин.

Маки

Традиційні червоні маки вишиті вручну на чорному полотні — символі української землі, що дає життя та береже памʼять поколінь. Наші прадіди вірили, що будь-яке поле битви навесні завжди вкривається яскраво-червоними маками, що несуть у собі незнищенну пам’ять роду.