Британка Е-Джей Рудт відсвяткувала 21-й день народження. А подаровані їй гроші витратила на розроблення застосунку, який допоможе жінкам захиститися від нападів. Про це розповідає The Times.
Ідея створити застосунок виникла у дівчини під час навчання в університеті. Тоді в її районі почастішали випадки переслідування жінок. Подруга Рудт одного разу потрапила у неприємну ситуацію, а сама вона зіткнулася з неефективністю традиційних засобів безпеки. Якось дівчина поверталася додому пізно ввечері та випадково активувала тривожну кнопку на телефоні, але після цього нічого не сталося.

«Якби я справді була в небезпеці, цей гаджет мені не допоміг би», — розповіла вона. Тоді Рудт зрозуміла, що у сучасному світі немає ефективних девайсів, які могли б убезпечити жінок від насильства.
За даними Національної ради начальників поліції, запуск проєкту відбувся в той час, коли насильство щодо жінок досягло «епідемічного» рівня. Звіт організації Femicide Census показав, що кожна восьма жінка, вбита чоловіками за останні 15 років, була віком від 70 років. Також було виявлено зростання кількості літніх жертв домашнього насильства, які звертаються по допомогу. Документ містив відомості про те, що з 2009 року у Великій Британії що три дні гине одна жінка.
Спільно з інженером Максом Рахманом Рудт розробила програму, яка використовує штучний інтелект. Вона автоматичного розпізнає напади. Epowar аналізує дані з розумного годинника, щоб виявити ознаки атаки. Насамперед це різкі зміни у серцевому ритмі та рухах. У разі загрози програма автоматично надсилає попередження екстреним контактам та збирає докази.

«Якщо розумний годинник може виявляти серцевий напад, чому він не можуть зафіксувати напад?» — замислилася Рудт.
Таке рішення допомагає жінкам почуватися безпечніше, знижуючи психологічний тиск, пов’язаний із загрозою насильства.
Після того як загроза зафіксована, програма автоматично надсилає екстрені оповіщення контактам. До того ж вона записує аудіо, фіксує місцеперебування та збирає інші дані, які можна використати як докази в суді. Рудт сподівається, що так Epowar допоможе не лише запобігати нападам, а й спростить притягнення агресорів до відповідальності.
Рудт пояснила, що застосунок Epowar також може працювати без смартгодинника, але без функції виявлення атак. Основна мета проєкту — дати жінкам можливість рухатися по життю без страху та мати засоби для захисту у разі нападу.