Була позначка «Діти»: окупанти розстріляли автоколону у Харківській області

25 вересня між селами Курилівка та Піщане російська диверсійно-розвідувальна група зі стрілецької зброї розстріляла шість легкових автомобілів та «ГАЗель». За даними СБУ, загинуло 24 людини, серед них — вагітна жінка і 13 дітей, пише BBC.

Про трагедію стало відомо після звільнення містґа від окупаційних військ.

«Ми хотіли виїхати, щоб лишитися живими. Ми знали, що можна їхати через Сватове, через Старобільск на Дніпро. Ось так поїхали. Ми мали виїхати 24-го, але нас перед Курилівкою завернули назад. Потім чоловік, його звали Діма, зібрав гроші на поїздку, казав, все буде в порядку, що дорога чиста і що вранці 25-го можна їхати», — каже Людмила Потапова.  

За словами Людмили, все сталося несподівано. Вибухнула перша машина, потім люди почули автоматні черги: «Ми почули свист куль, я спочатку думала, що це звук ударів щебеню по машині. Але після вибуху побачила, що люди вискакують з автомобілів, кричать… Ми лягли на землю і не підіймали голови. Вони просто розстрілювали колону, це було просто знищення», — каже Людмила.

«Це був тихий жах. Мені чоловік кричав — вилазь з машини, бо зараз вибухнемо. Сам він не міг вийти, бо був поранений в ноги. Я йому кажу — без тебе не піду. Я смикала дверцята авто, щоб його витягти, але їх заклинило. А потім побачила, як його тіло схилилося набік, він ліг на сидіння», — розповідає жінка. Її чоловік загинув, кулі влучили в голову.

Після цього жінки та водій вилізли з машини і вирішили дістатися лісосмуги. Вони мали перебратися через залізничну колію. Повзли навколішки разом зі ще кількома людьми.

«Наш водій, Коля, він нас усіх виводив у ту посадку. Змогли вибратися восьмеро людей. Одного ми не довели… він був дуже поранений. Ми тягли його, перев’язували, щоб кров не бігла, але він знепритомнів. Вибачте….», — плаче жінка.

Її донька Людмила розповідає, що, вже ховаючись у лісосмузі, чули, як в «ГАЗелі» плаче немовля, але не могли його звідти забрати.

Люди дісталися села Ківшарівка. Дмитро, який організовував виїзд людей, згодом був знайдений мертвим, з простреленою головою.

Служба безпеки України розслідує цей злочин і допитує тих, хто вижив.