Час розібрати «старі завали»: як правильно визначити свої точки зростання

У кожного з нас спочатку величезний потенціал, але не кожен вміє правильно його розкрити та почати рости у потрібному напрямі. Як правильно визначити свої сильні сторони та точки зростання? Відповідь знає учасниця проєкту Women For The Future, психологиня та експертка агенції «Псікультура» Юлія Ткаченко.

Найважливіший крок — визначити, а чи потрібне вам зростання взагалі, чи готові ви щось робити у цьому напрямі, чи тільки постійно про це говорите. Кожен підходить до свого зростання по-різному. Для когось це природний процес, комусь потрібен дуже потужний поштовх.

Аби правильно визначити свої точки зростання і рушити в цьому напрямі, пропоную зробити кілька легких та конкретних кроків. Теми кроків:

я зовні та внутрішньо;

відносини — це стосунки з вашим чоловіком чи партнером;

оточення — це коло спілкування;

батьки/діти — родинні зв’язки;

бізнес/організація — якщо ви власник організації, тоді це бізнес; якщо ви найманий працівник, то це організація;

команда/колектив — команда, якщо ви власник бізнесу, колектив — якщо ви найманий працівник.

Кожен крок ви розглядаєте та даєте відповідь на два питання: що вас не влаштовує і що ви хотіли б там змінити. Наприклад: крок «я». Що б ви хотіли змінити у зовнішності — вагу, колір волосся, зачіску, а далі аналізуйте риси характеру — дратівливість, образливість, довірливість тощо. І так ви аналізуєте кожен крок, шукаючи відповіді на ці два питання.

Ваші точки зростання будуть саме там, де вас щось не влаштовує та що ви хочете змінити. Коли ви рухаєтеся спочатку від того, що саме вам не подобається, це і даватиме вам правильну схему руху. Бо цим шляхом ви дістанетесь до реалізації та саморозкриття. Якщо ж ви рухатиметеся від того, що ви хочете отримати у майбутньому, вам буде складно діяти, бо ви не «розібрали старі завали» і нічого не зробили для того, щоб виправити поточну ситуацію з тим, що вам не подобається.

Це як намагатися побудувати новий гарний будинок, не розібравши старий. Ви, звичайно, можете ходити біля старого будинку і розмахувати руками, кажучи про те, що я побудую новий, але, поки ви не розберете завали, на цьому місці новий будинок не побудуєте.

Щойно ви визначили ті моменти, які вас не влаштовують, ви знатимете, що крок за кроком ви рухатиметеся туди, куди хочете. Головне — рухатися послідовно, починаючи з вас самих. Бо все завжди починається з вас самих! На цьому будуються ваші стосунки, ваше оточення, безумовно, тут батьки та діти йдуть окремим рядком, але мають колосальне значення у вашому житті. Далі вже йдуть бізнес чи організація і, звичайно, команда чи колеги. Зовсім не випадково фахівці визначають саме ці тематичні кроки для зростання людини загалом, адже з них складається життя кожного. Тож саме вони завжди будуть точками зростання. Комусь може здатися, що шлях неблизький, комусь страшно встати та піти. Саме тому важливо дати відповідь на перші два питання: «А чи готові ви діяти? Чи вам подобається просто говорити про це?». Рішення за вами.