Редакція WoMo поспілкувалась із лікарем-дерматологом косметологом та дізналась відповіді на хвилюючі питання стосовно догляду за шкірою обличчя. Дарія Тіщенко, лікар-дерматолог косметолог, експерт, член Української асоціації лікарів дерматовенерологів і косметологів розповіла чого бажано уникати, якщо ви бажаєте зробити комплексну чистку обличчя.

Серед топ запитів пацієнтів під час першого візиту або запису до фахівця найчастіше зустрічається фраза «Зробіть мені чистку обличчя». Як результат, все закінчується комплексним лікуванням акне/постакне (куди входять інʼєкційні методики, догляди, пілінги) або призначенням абсолютно іншої процедури. Причина проста: чистка обличчя не панацея від проблем або захворювань шкіри.
Наприклад, 85% моїх пацієнтів, які хочуть зробити цю процедуру, її взагалі не потребують. До того ж хімічне очищення за допомогою пілінгів може бути кращим за механічну дію на шкіру. Чистка обличчя – це завжди травма. І наскільки це необхідно, може вирішувати лише лікар-косметолог.
▪️ По-перше, чистки обличчя не позбавляють висипань, не лікують акне. Цей підхід вже в минулому або звичайний маркетинг заради збільшення кількості візитів пацієнта. В реальності, чистки протипоказані за численних висипань. Краще звернутися до лікаря-косметолога, який складе вам план лікування та випише препарати, що зменшують виділення шкірного сала.
▪️ По-друге, наразі дуже поширений міф, що чистки – це найкращий спосіб для видалення чорних цяток. Чорні цятки – це шкірне сало з гранулами меланіну, яке окислилося. Тому краще їх не видаляти, а висвітлювати, наприклад, за допомогою засобів із ретинолом чи фруктовими кислотами.
▪️ По-третє, той факт, що шкіра сяє, не визначається численною кількістю процедур чистки обличчя. Аби мати здорову шкіру потрібні правильне харчування, вживати достатню кількість води та робити процедури, що направлені на покращення якості шкіри. Наприклад, замість чисток можна робити зволожувальні процедури, ферментні, ензимні або хімічні пілінги, які зменшують активність сальних залоз та покращують стан шкіри.
Як лікар-дерматокосметолог, я рекомендую спершу пройти консультацію, яка збере вам анамнез та визначить тип шкіри, стан шкіри й призначить відповідне лікування. Про процедуру чистки обличчя, як основну, варто забути. Дана процедура має проводиться на брендах професійної косметики та мати такі етапи:
▪️Демакіяж
▪️Вмивання
▪️Знежирення шкіри
▪️Поверхневий пілінг (залежить від бренду косметики, який буде взяти за основу)
▪️Безпосередньо чистка обличчя (механічна) для поверхневого видалення комедонів
▪️Маска по типу шкіри
▪️Заспокоюючий крем та SPF захист
І памʼятаємо, що не можна займатися самолікуванням, проводити процедури чистки обличчя домів, чистити точково ділянки на шкірі обличчя корейським засобам чи маскам. В результаті, це може погіршити стан шкіри, навіть якщо буде здаватися протягом дня що є незначний ефект.