"Ціна солі"

“Ціна солі” Патриції Гайсміт вийде українською у видавництві “Небо”

“Ціна солі” — культовий роман американської письменниці Патриції Гайсміт, виданий уперше мовою оригіналу ще 1952 року. Видавництво “Небо” повідомило про придбання прав на публікацію українською. Про це розповідає Divoche з посиланням на сторінку видавництва.

Відомий роман вийде друком у новій серії художньої прози.

“Це більше ніж просто історія кохання. Це сміливий виклик соціальним нормам середини ХХ століття, який зачаровує своєю емоційною глибиною, ніжністю та сміливістю. Роман, що залишив слід в історії літератури, продовжує надихати покоління читачів відкритістю і прагненням до справжнього”, — зазначили видавці.

Події роману “Ціна солі” розгортаються у Нью-Йорку 1950-х. Його головними героїнями стали дві жінки. Юна Тереза Белівет мріє про кар’єру декораторки, у той час як Керол Ейрд, заміжня жінка середнього віку, нудиться від домашнього господарювання і стоїть на межі розлучення з чоловіком. Тереза несподівано для себе закохується у Керол. Недосвідчена у питаннях лесбійської любові, вона повністю захоплена пристрастю і не може встояти перед нею. Ця зустріч змінить життя обох жінок, принесе неочікувані почуття та поставить героїнь перед складним життєвим вибором.

Ідея роману виникла за часів роботи Гайсміт у відділі іграшок Блумінгдейла. У сезон різдвяних розпродажів 1948 року Патриції були потрібні гроші на психотерапевта. Таким чином вона намагалась «нормалізувати свою сексуальність». Саме там відбулася зустріч Гайсміт з Кетлін Віггінс Сенн, яку пізніше авторка описувала як «елегантну блондинку».

У 2015 році за романом було знято художній фільм. Стрічка отримала міжнародне визнання, здобула кілька нагород та відзнак.

У конкурсній програмі Каннського кінофестивалю стрічка отримала приз Queer Palm. Крім того, фільм здобув шість номінацій на «Оскар». Щоправда, жодна із престижних нагород стрічці не дісталася, що спричинило хвилю обурення у ЗМІ.

Головні ролі виконали дворазова лауреатка «Оскара» Кейт Бланшетт та дворазова номінантка на «Оскар» Руні Мара, яка здобула за цю роботу відзнаку Каннського кінофестивалю як найкраща акторка. У 2016 році Британський інститут кіно назвав «Керол» найкращим ЛГБТ-фільмом усіх часів.