17 вересня релокована влада Бердянська, активісти та бізнеси, засновані бердянськими ВПО у Києві та Львові, об’єднаються, аби на один день відтворити атмосферу приазовського міста та нагадати: Бердянськ — це Україна.
В цей день на вулицях Львова, Києва та Запоріжжя з’являться: копія Бердянського маяка, рибальська сітка, що ловитиме бажання, капсула часу, бердянські соняшникові «поля» та навіть міні-пляж з шезлонгами, парасольками та морським бризом.
Ранок 28 лютого 2022-го: у серці курортного містечка Бердянська стоїть воєнна техніка російських загарбників. Не дивлячись на численні протести місцевих, військові встановили прапор рф і з того часу у місті спорожніли пляжі, пропав український зв’язок, тисячі бердянців покинули власні домівки, а тисячі залишились чекати деокупації.
Ці два роки за традицією «старого» життя бердянці збирались маленькими групами 17 вересня, аби відзначити день свого рідного міста.
Цьогоріч уперше День Бердянська повноцінно проведуть у Києві, Запоріжжі та Львові. Ідея провести захід виникла у представників релокованої влади Бердянська та громадських активістів.
Останні новини
- Розмовна польська для подорожей: основні фрази та вирази
- Безоплатні онлайн-консультації психологів та психіатрів для дітей
- Моє тіло – моє діло. «Субстанція» як кульмінація тренду на боді-горори від жінок-режисерок
- 12 вестернів, які варто переглянути кожному любителю Дикого Заходу
- Онлайн-школа DarwinLand запускає новий проєкт Новости на главной
Цього року ми відзначатимемо День Бердянська у релокації. Ми хочемо донести до бердянців, які чекають в окупації, що ми цінуємо їх мовчазний супротив та що Україна зараз робить усе для того, щоб повернути окуповані території, — говорить Вікторія Галіціна, начальниця Бердянської міської військової адміністрації.
Релокована влада Бердянська, ГО «Міць Азова» та власники київського закладу «Характерники», львівської кав’ярні «Дзендзик» об’єдналися, аби розробити програму для 17 вересня.
Наша мета аби хоч на кілька годин бердянці відчули себе як вдома. Для цього ми будемо прикрашати заклад десятками соняшників, житом — всім тим, що росло в Бердянську в цю пору року, — зазначає Іван Карауланов, засновник «Характерників».
У трьох містах одночасно буде телеміст, аби бердянці з будь-якого куточка світу змогли доєднатися до заходу. Люди з окупації зможуть безпечно доєднатися до «хвилин єднання».
Символом заходу є створена деревʼяна копія Бердянського маяка з led-ліхтариком зверху ніби «сигнал» до бердянців в окупації «Ми вас пам’ятаємо!».
А от на рибальську сітку на локаціях гості кріпитимуть свої побажання, з яких потім створять капсулу часу, що відкриють вже після деокупації.
А на Укрпошті надрукують тематичну марку, яку гості зможуть наклеїти на свою листівку до близьких людей, що не змогли бути присутніми 17 вересня.
Згадую як місцеві часто казали «тю, ля, та ти шо», «на кОсу чи на косУ?», «дай на руп три». Ці сленгові фрази ми вирішили роздрукувати та розвісити у закладі», — згадує Іван Карауланов, засновник «Характерників».
У Києві можна буде замовити фірмові бердянськи креветки та бички. А у Львові готують мініпляж із шезлонгами, парасольками та морським бризом.
«Ми хочемо нагадати, що Бердянськ завжди був, є і буде українським містом. Що українці не забули про жодне місто чи село, яке тимчасово перебуває в окупації», — наголосила Ольга Попенко, засновниця ГО «Міць Азова».
Вхід на заходи безкоштовний за умови попередньої реєстрації за посиланням.