Дітей не беруть до дитсадочків без довідки про працевлаштування батьків: юристи кажуть про порушення Конституції

02.09.2022

У дитсадках по регіонах відмовляються приймати дітей, якщо батьки працюють неофіційно.

Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський.

Чиновники аргументують таке рішення тим, що якщо у когось із батьків немає довідки про офіційне працевлаштування, то вони не працюють де-факто, а відтак можуть бути із дітьми вдома.

«Логіка в безпеці дітей. Якщо батько і мама працюють, то вони мають можливість дитину в садочок віддати. Навіть якщо вони працюють вдома і їм потрібен час на роботі. Якщо вони не працюють і не хочуть приділяти дитині час, то ми таке не підтримуємо», – сказав Мондриївський.

Рішення про такі обмеження по дітях приймає саме місцева влада (виконавчі комітети), а не міністерство освіти. На сайті Міносвіти йдеться, що для прийому до закладу дошкільної освіти загального розвитку треба надати лише заяву батьків або осіб, які їх замінюють; медичну довідку про стан здоров’я   дитини   з  висновком  лікаря, що  дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти та свідоцтво про народження.

«Міністерство освіти на цей процес не впливає. Воно може у даному випадку тільки видавати рекомендації. В сфері компетенції МОН шкільна програма, але не встановлення правил щодо прийому дітей до закладів дошкільної освіти», – додає чиновник у МОН.

У коментарі delo.ua керуючий партнер юридичної компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець каже, що дитсадки не можуть відмовляти батькам, які працюють неофіційно, у прийомі дітей, бо право на освіту гарантоване законом.

«На жаль, чиновники не несуть відповідальності за такі рішення. Я вважаю, що на це мають реагувати правоохоронці. Дискримінація у нас заборонена», – говорить Кравець.

На його думку, таких чиновників належить не тільки звільняти з посад, а й притягати до кримінальної відповідальності, заборонивши обіймати посади в органах місцевої влади протягом 50 років. Експерт з конституційного права Олександр Марусяк каже, що батьки можуть подати у суд, якщо їхню дитину не взяли до дитсадка саме через неофіційне працевлаштування батьків.

Новини партнерів