У дитсадках по регіонах відмовляються приймати дітей, якщо батьки працюють неофіційно.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaПро це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський.
Чиновники аргументують таке рішення тим, що якщо у когось із батьків немає довідки про офіційне працевлаштування, то вони не працюють де-факто, а відтак можуть бути із дітьми вдома.
«Логіка в безпеці дітей. Якщо батько і мама працюють, то вони мають можливість дитину в садочок віддати. Навіть якщо вони працюють вдома і їм потрібен час на роботі. Якщо вони не працюють і не хочуть приділяти дитині час, то ми таке не підтримуємо», – сказав Мондриївський.
Рішення про такі обмеження по дітях приймає саме місцева влада (виконавчі комітети), а не міністерство освіти. На сайті Міносвіти йдеться, що для прийому до закладу дошкільної освіти загального розвитку треба надати лише заяву батьків або осіб, які їх замінюють; медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти та свідоцтво про народження.
Останні новини
- Долорес Ібаррурі: пристрасна й незламна авторка гасла No pasarán!
- 10 різдвяних фільмів для сімейного перегляду
- Десерти на Різдво: чим пригощати гостей — топ-5 рецептів
- Скажи насильству «ні»: покрокова інструкція для постраждалих від домашнього насильства
- Найпоширеніші модні помилки у жінок та кілька слів про те, як їх уникати, – практичний ґайд Новости на главной
«Міністерство освіти на цей процес не впливає. Воно може у даному випадку тільки видавати рекомендації. В сфері компетенції МОН шкільна програма, але не встановлення правил щодо прийому дітей до закладів дошкільної освіти», – додає чиновник у МОН.
У коментарі delo.ua керуючий партнер юридичної компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець каже, що дитсадки не можуть відмовляти батькам, які працюють неофіційно, у прийомі дітей, бо право на освіту гарантоване законом.
«На жаль, чиновники не несуть відповідальності за такі рішення. Я вважаю, що на це мають реагувати правоохоронці. Дискримінація у нас заборонена», – говорить Кравець.
На його думку, таких чиновників належить не тільки звільняти з посад, а й притягати до кримінальної відповідальності, заборонивши обіймати посади в органах місцевої влади протягом 50 років. Експерт з конституційного права Олександр Марусяк каже, що батьки можуть подати у суд, якщо їхню дитину не взяли до дитсадка саме через неофіційне працевлаштування батьків.