У дитсадках по регіонах відмовляються приймати дітей, якщо батьки працюють неофіційно.
Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський.
Чиновники аргументують таке рішення тим, що якщо у когось із батьків немає довідки про офіційне працевлаштування, то вони не працюють де-факто, а відтак можуть бути із дітьми вдома.
“Логіка в безпеці дітей. Якщо батько і мама працюють, то вони мають можливість дитину в садочок віддати. Навіть якщо вони працюють вдома і їм потрібен час на роботі. Якщо вони не працюють і не хочуть приділяти дитині час, то ми таке не підтримуємо”, – сказав Мондриївський.
Рішення про такі обмеження по дітях приймає саме місцева влада (виконавчі комітети), а не міністерство освіти. На сайті Міносвіти йдеться, що для прийому до закладу дошкільної освіти загального розвитку треба надати лише заяву батьків або осіб, які їх замінюють; медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти та свідоцтво про народження.
“Міністерство освіти на цей процес не впливає. Воно може у даному випадку тільки видавати рекомендації. В сфері компетенції МОН шкільна програма, але не встановлення правил щодо прийому дітей до закладів дошкільної освіти”, – додає чиновник у МОН.
У коментарі delo.ua керуючий партнер юридичної компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець каже, що дитсадки не можуть відмовляти батькам, які працюють неофіційно, у прийомі дітей, бо право на освіту гарантоване законом.
“На жаль, чиновники не несуть відповідальності за такі рішення. Я вважаю, що на це мають реагувати правоохоронці. Дискримінація у нас заборонена”, – говорить Кравець.
На його думку, таких чиновників належить не тільки звільняти з посад, а й притягати до кримінальної відповідальності, заборонивши обіймати посади в органах місцевої влади протягом 50 років. Експерт з конституційного права Олександр Марусяк каже, що батьки можуть подати у суд, якщо їхню дитину не взяли до дитсадка саме через неофіційне працевлаштування батьків.