Диво п`ятої ранку: 10 цікавих рекомендацій з книжки Джефа Сандерза

Як підкорити свій день ще до світанку

21.09.2018

«Хто рано встає, тому бог подає» — народна мудрість, якою нас все життя мучили батьки при підйомі в садочок, до школи, універу, і яку ми марно повторюємо собі щодня, коли треба йти на роботу. Ставимо будильник на 06:00. Потім на 06:30. А потім бігаємо, як скажені по хаті, зірвавшись з ліжка у 07:45. І нічого не встигаємо ні за ранок, ні за увесь день. Але чи впевнені ви в тому, що ви — «сова»? Може, ви просто немотивований «жайворонок»? Зрозуміти це допоможе бестселер «Диво п`ятої ранку» Джефа Сандерза, що вийшов у видавництві «Наш Формат».

Ви не повірите, але книжкові збіги, — то «знаки долі». На перших сторінках Сандерз, тренер з продуктивності та автор популярного підкасту, розповідає, що все життя вважав себе «совою» і гадав, що «ранок добрим не буває», пробуджуючись так пізно, наскільки це було можливо, аби лиш не запізнитися на роботу. Аж ось, він запланував пробігти марафон, а часу на тренування ніде було взяти: посеред робочого дня не побігаєш, а ввечері вже не можеш (а ще діти, родина та робота, яку взяв додому).

Я ошелешено впізнала себе — я теж хотіла бігти (не марафон, а всього лише символічний забіг на 3 км на День міста у Житомирі) і мені, як людині, яка не підготовлена для бігу від слова «абсолютно», потрібне було щоденне тренування. Але коли? Сандерз знайшов для себе час: о п’ятій ранку. І ти встигнеш не тільки потренуватися, а зробити ще купу корисних справ. Але для багатьох з нас «прокинутись вдосвіта» звучить як «місія неможлива». Автор вважає, що ми просто не вміємо себе налаштувати. До забігу я підготувалась і (наскільки це було можливо для початківця) вдало пробігла. Сандерз теж впорався зі своїм марафоном і не тільки!

Навіщо прокидатись о п’ятій ранку

Залежно від того, на що ви витратите свої дорогоцінні ранкові години, перед вами відкриються такі перспективи (і не лише вони):
1. Швидке збільшення запасу енергії.
2. Якісний і постійний сон.
3. Втрата зайвої ваги і поліпшення стану здоров’я.
4. Щоденне зростання продуктивності.
5. Уміння протистояти відволікальним факторам, що особливо «штурмують» нас у другій половині дня.
6. Ліпший настрій і позитивний погляд на звичні речі.
7. Краща фізична форма, більше сили й витривалості.
8. Феноменальний прогрес у досягненні важливих для вас цілей.
9. Ясне мислення і креативність, особливо вранці.
10. Здатність контролювати і підтримувати корисні й продуктивні звички упродовж тривалого часу.

Знайдіть власну п’яту ранку

«Хоч я і буду активно переконувати вас, що пята ранку — ідеальний час, щоб схопитися з ліжка, вам не потрібно прокидатися саме о п’ятій. (…) Диво п’ятої ранку досить індивідуальне: воно може трапитись о сьомій, о пів на дев’яту або — зараз зрадіють деякі студенти — о пів на першу. Лише ви знаєте, який час вас задовольняє».

Що таке «підкорення дня»

«Підкорення дня до світанку» — це жертви на старті заради благ на фініші. Інакше кажучи, якщо старанно (і розумно) погарувати над важливими справами кілька годин уранці, то розвантажити розклад, голову і нервову систему до кінця дня цілко реально. Ви можете буквально підкорити свій день за кілька годин, а потім лише збирати плоди ранкових зусиль, вільно плануючи решту справ».

Комфорт — ворог величі

«Для себе я визначив велич як активне прагнення до реалізації потенціалу. Велич — не зароблений статус чи кінцева мета. Це процес, нескінченна битва і щоденна боротьба. Велич — це нова, краща версія себе з ранку в ранок. (…)( У сучасному світі комфорт — головний відволікальний фактор і ворог величі. Ніщо інше не змусить вас так швидко здатися, опустити руки чи просто втратити концентрацію».

Сім кроків на шляху до перетворення на «жайворонка»

1.Оберіть успішного «жайворонка», якого маєте за приклад і з головою пориньте у його життя. Перетворіться на другого Томаса Джеферсона чи другу Маргарет Тетчер, досконало вивчивши їхні звички й їхню історію успіху.
2. Розробіть план — стати успішним «жайворонком» — не спонтанне рішення і не примха. Узявши до уваги новий режим сну, плануйте свої дії далеко наперед.
3.Лікуйте кофеїнову залежність. Раніше ляжете — раніше прокинетесь.
4.Передивіться свої вечірні звички й подумайте, чи можна їх посунути на день або взагалі уникати.
5. Лягайте у встановлений час. Задля цього я поставив собі вечірню межу. Восьма вечора — це мій фініш. О восьмій я вимикаю все: комп’ютер, телефон, телевізор, планшет і будь-які інші пристрої. Я приймаю душ і беру в руки книжку перед тим, як лягаю спати.
6. Налаштуйте будильник на трохи раніше. Просто знову зсувайте розклад на п’ятнадцять хвилин.
7. Прокиньтеся і зробіть щось позитивне. Якщо ви просто прокидатиметеся раніше, а спосіб життя буде той само, то нічого не зміниться окрім часу, коли ви лягаєте. Можна витратити ці п’ятнадцять хвилин на будь-яку корисну звичку, однак раджу почати із того, що ви раніше не встигали.

Чому довгострокове планування не працює

Як ми зазвичай ставимо собі цілі? Раз на рік пишемо новорічні обіцянки і побажання. Як термін завдовжки у рік узагалі може когось мотивувати? Ви й гадки не маєте, як складеться ваш рік. Якщо ви хочете в перспективі розв’язати проблеми масштабом у 25 років, спочатку розв’яжіть проблему масштабом у 25 хвилин.

Базові й комплементарні звички

Вводити нові звички досить просто: варто лише знайти правильне нагадування (яке ще називають тригером чи сигналом), що вказує на саму звичку. Найкращий такий сигнал — той, який уже існує й не потребує жодних змін. (…) Перша базова звичка — прокидатися із планом. Друга базова звичка — тренування. третя ключова базова звичка — початок робочого дня.

Важлива тиша

Можу запевнити, що левова частка успішних людей знаходять зранку хвилинку на медитацію, молитву і/або мантру. Хоча й ці звички досить різні, вони змушують розслабитися та зосередитися на позитивних і надихаючих думках — а це, повірте, творить справжні дива.

Пастки й помилки

Знайте, коли відступитися від цілей. Такі рішення іноді важко ухвалювати. Однак що більше ви знаєте про нагальний стан справ і цілей, то легше відмовитися від них, коли на горизонті з`являється нова можливість.

Стати справжнім професіоналом

Це означає відмовитись від бажання робити те, що роблять аматори. аматори діють, керуючись внутрішнім покликом, а неколи треба діяти насправді. аматори сподіваються стати успішними, а не крокують пробоєм до бажаного успіху. аматори працюють на півставки заради мрії, а не повний день заради чітких і амбітних цілей. (…) Щоб стати ранковим профі вам потрібні лише сила волі та просте рішення: розставити пріоритети головних цілей — і досягати їх із задоволенням.

  • Ціна: 150 грн
  • Де придбати книжку: nashformat.ua
— Читайте також: Вглиб і до зірок: 7 бискучих non-fiction книжок Форуму видавців