До «Гвардії наступу» подали заявки вже 600 жінок — Клименко

Станом на 8 лютого до «Гвардії наступу» подали заявки вже 17 тисяч людей, серед них 600 жінок.

Про це міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини», пише wonderzine.

За словами Клименка, жінки зможуть працювати у медичних і логістичних підрозділах, а також у розвідувальних бригадах.

«Гвардія наступу» — це штурмові бригади, які звільнятимуть тимчасово окуповані території України. Перед зарахуванням до бригади кандидати проходять військово-лікарську комісію, перевірку фізичних і ментальних здібностей. Навчання бійців триватиме кілька місяців: спочатку індивідуально, потім у складі підрозділу, і коли командир буде розуміти, що підрозділ готовий, вони перейдуть до виконання бойових завдань. Штурмові бригади мають стати у стрій з 1 квітня.

Клименко розповів, що основу цих підрозділів будуть складати поліцейські, прикордонники, нацгвардійці.

«Насамперед це люди, які пройшли горнило 2014-2015 років, частина яких воювала вже і в 2022 році. Частина з них поранена. Підрозділи будуть складатися лише з добровольців, якими рухає патріотизм і таких людей дуже багато в нашій державі», — зазначив Ігор Клименко.

За його словами, людина, яка хоче приєднатися до «Гвардії наступу», може подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, де представлені всі бригади, які комплектуються. Можна обрати бригаду, в якій хоче служити людина, серед яких бригада Нацполіції «Лють», бригади Держприкордонслужби «Сталевий кордон» чи шість бригад Нацгвардії. Або інший варіант — за телефоном гарячої лінії можна проконсультуватися. Або ж подати анкету через Центри надання адміністративних послуг, перелік ЦНАП також представлений на сайті.

«Записатися можна онлайн, заповнивши анкету, протягом години передзвонить оператор і проконсультує, у який рекрутинговий пункт прийти, їх по Україні вже понад 140. Адреси цих пунктів є на сайті, кожен доброволець може прийти у найближчий такий пункт. Також кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тести. Після успішного проходження його зараховують у ту бригаду, яку він вибрав», — сказав Клименко.

Він також зазначив, що для всіх бійців цих бригад передбачені пільги, які є у військовослужбовців та поліцейських.