Станом на 8 лютого до «Гвардії наступу» подали заявки вже 17 тисяч людей, серед них 600 жінок.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaПро це міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини», пише wonderzine.
За словами Клименка, жінки зможуть працювати у медичних і логістичних підрозділах, а також у розвідувальних бригадах.

«Гвардія наступу» — це штурмові бригади, які звільнятимуть тимчасово окуповані території України. Перед зарахуванням до бригади кандидати проходять військово-лікарську комісію, перевірку фізичних і ментальних здібностей. Навчання бійців триватиме кілька місяців: спочатку індивідуально, потім у складі підрозділу, і коли командир буде розуміти, що підрозділ готовий, вони перейдуть до виконання бойових завдань. Штурмові бригади мають стати у стрій з 1 квітня.
Клименко розповів, що основу цих підрозділів будуть складати поліцейські, прикордонники, нацгвардійці.
Останні новини
- В Україні відбудеться світовий марафон щодо захисту прав і свобод українських жінок
- Додаткова допомога переселенцям та літнім людям: уряд підтримав експериментальний проєкт
- В Уганді запровадили смертну кару за гомосексуалізм: реакція ООН
- На дім для безпритульних тварин: в Україні випустили благодійну колекцію одягу «Твоє худі — їхня домівка»
- На Netflix вийде український серіал «Спіймати Кайдаша»: трейлер Новости на главной
«Насамперед це люди, які пройшли горнило 2014-2015 років, частина яких воювала вже і в 2022 році. Частина з них поранена. Підрозділи будуть складатися лише з добровольців, якими рухає патріотизм і таких людей дуже багато в нашій державі», — зазначив Ігор Клименко.
За його словами, людина, яка хоче приєднатися до «Гвардії наступу», може подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, де представлені всі бригади, які комплектуються. Можна обрати бригаду, в якій хоче служити людина, серед яких бригада Нацполіції «Лють», бригади Держприкордонслужби «Сталевий кордон» чи шість бригад Нацгвардії. Або інший варіант — за телефоном гарячої лінії можна проконсультуватися. Або ж подати анкету через Центри надання адміністративних послуг, перелік ЦНАП також представлений на сайті.
«Записатися можна онлайн, заповнивши анкету, протягом години передзвонить оператор і проконсультує, у який рекрутинговий пункт прийти, їх по Україні вже понад 140. Адреси цих пунктів є на сайті, кожен доброволець може прийти у найближчий такий пункт. Також кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тести. Після успішного проходження його зараховують у ту бригаду, яку він вибрав», — сказав Клименко.
Він також зазначив, що для всіх бійців цих бригад передбачені пільги, які є у військовослужбовців та поліцейських.