Дослідження: Жінки стали частіше звільнятися з керівних посад

Згідно з дослідженням компанії McKinsey & Co. і LeanIn.org, на кожну жінку на посаді директорки компанії, яка отримує підвищення, дві жінки-директорки вирішують звільнитися.

Тривалий час жінки перебували в несприятливому становищі на робочому місці, а через пандемію COVID-19 ситуація загострилася. Відсутність підтримки в догляді за дітьми призвела до того, що останніми роками більше жінок, ніж чоловіків, пішли з роботи. Крім того, під час пандемії припинив скорочуватися гендерний розрив в оплаті праці.

У звіті також ідеться, що лише одна з десяти жінок-працівниць хоче працювати в офісі більшу частину часу. Для багатьох жінок змішаний графік роботи є головною причиною залишитися на посаді.

«Жінки такі ж амбітні, як і чоловіки, але вони стали частіше звільнятися з керівних посад, ніж їхні колеги-чоловіки. Жінки розлучаються не з роботою, а з компаніями, які не забезпечують культуру роботи, можливості й гнучкість, яка важлива для них. Ми справді вважаємо, що це може призвести до катастрофи для компаній», – говорить генеральна директорка LeanIn Рейчел Томас.