В Україні понад 80 тисяч дітей перебувають у закладах інституційного догляду. Умови закладів не сприяють повноцінному розвитку дитини, їм бракує індивідуальної уваги, емоційної підтримки та можливостей для соціалізації. Після випуску з інтернатів багато підлітків відчувають труднощі з адаптацією до самостійного життя, не мають життєвих навичок і впевненості у собі. Щоб допомогти їм у підготовці до дорослого та самостійного життя, благодійний фонд «Твоя опора» у партнерстві з Центром соціальних служб Київської області запускає проєкт наставництва для дітей з інтернатів.
Амбасадоркою проєкту стала Інна Мірошниченко, яка займається активною громадською діяльністю, спрямованою на популяризацію усиновлення в Україні та покращення умов життя дітей у дитячих будинках.
«Коли ми забирали нашого сина Марселя з дитячого будинку, я відчула, як гостро діти потребують любові та уваги. Зараз ми їздимо у моніторингові візити, і я тільки укріплююся в цій думці — дитині потрібен дорослий. Я зрозуміла, що у системі інтернатів є проблема. Але також я відчула, що є вихід. Цей вихід — наставництво, люди, які готові підтримати дітей і допомогти знайти свій шлях», — говорить Інна Мірошниченко.
Проєкт наставництва БФ “Твоя опора” спрямований на підтримку підлітків віком від 12 до 18 років, які виховуються в інтернатних закладах Київської області та потребують допомоги у соціальній адаптації. Завдяки проєкту підлітки навчаться самостійності, оберуть майбутню професію та стануть впевненішими у собі. Це збільшує їхні шанси на щасливе майбутнє.
У майбутньому проєкт планують масштабувати на інші регіони України, де є інтернатні заклади.
«Моя родина минулого року всиновила Дмитрика, і я щодня пересвідчуюсь у тому, наскільки дітям потрібні дорослі. Я впевнена, що цей проєкт допоможе дітям не тільки повірити у себе, але й знайти підтримку та уникнути соціальної ізоляції. Наставником може стати будь-який відповідальний дорослий. І неважливо, ким ти працюєш або скільки часу маєш. Головне — твоє бажання бути поруч із дитиною. Наставник — це не благодійник. Це дорослий друг дитини, який підтримує у складних ситуаціях, направляє та навчає необхідних життєвих навичок», — зазначає засновниця благодійного фонду «Твоя опора» Валерія Татарчук.
Що чекатиме на наставника?
- Навчання за державними стандартами.
- Сертифікат державного зразка після успішного завершення навчання.
- Після навчання — можливість працювати з дитиною, яка потребує наставника.
- Постійну підтримку психологів Сімейного центру ментального благополуччя.
- Участь у заходах і подіях, організованих у рамках проєкту.
«Коли я втратила своїх батьків, мені здавалося, що земля пішла з-під ніг. Але завдяки тому, що в мене були наставники, я змогла стати тим, ким я є. Я впевнена, що ми зможемо допомогти дітям знайти вмотивовану людину, яка підтримає їх і допоможе краще адаптуватися в суспільстві. Кожна дитина, яка з різних причин втратила своїх біологічних батьків, мріє, щоб поруч була людина, якій можна довірити свої мрії», — говорить директорка Центру соціальних служб Київської області Наталія Ібрагімова.
Усі, хто бажає стати наставником, можуть також підписатись на телеграм-канал проєкту, щоб першими дізнаватися всі новини або підтримати проєкт донатом. Щоб приєднатися до програми наставництва, заповніть заявку або звертайтеся за телефоном +38 044 321 09 00.