Джонні Депп виграв справу проти Ембер Герд: акторка планує оскаржити рішення

Опитування показали, що багатьох американців більше цікавить саме цей судовий процес, ніж війна в Україні

02.06.2022

Американські присяжні визнали Ембер Герд винною у наклепі на колишнього чоловіка Джонні Деппа у статті, в якій вона стверджувала, що стала жертвою домашнього насильства. Герд має виплатити Деппу 15 мільйонів доларів компенсації. Водночас 36-річна Герд виграла один із трьох зустрічних позовів проти 58-річного Деппа та отримала 2 мільйони доларів компенсації.

Про це пише ВВС.

Справу слухали протягом шести тижнів у суді у Фейрфаксі. І опитування показали, що багатьох американців більше цікавить саме ця юридична драма, ніж війна в Україні чи потенційно історичне рішення щодо абортів, яке має днями ухвалити Верховний суд США.

Відео судового процесу, яке транслювали на телебаченні та наживо у соціальних мережах, набрало мільярди переглядів.

Ембер Герд звинуватила Деппа в кількох актах насильства, але не змогла надати переконливих доказів жодного з них.

На додаток, адвокати Джонні Деппа надали в суді аудіозаписи, які свідчили про те, що фізичне насильство щодо чоловіка застосовувала сама Герд. Адвокати Джонні Деппа доводили в суді, що хибні звинувачення Герд зруйнували кар’єру Джонні Деппа, який не зміг зніматися, зокрема, у черговому шостому фільмі «Піратів Карибського моря».

Також вони закидали Герд пряму брехню, зокрема, коли вона звинуватила Деппа у зґвалтуванні пляшкою, а також коли оголосила по телебаченню, що пожертвувала отримані від розлучення сім мільйонів доларів благодійним організаціям, чого вона насправді не зробила.

У прикінцевому слові, звертаючись до присяжних, адвокат Джонні Деппа Бен Чу наголосив, що жодна інша жінка ніколи не звинувачувала його підзахисного у насильстві.

Учора, 1 червня, після майже двох днів обговорень присяжні ухвалили, що заяви Герд щодо її шлюбу були «неправдивими» і вона діяла зі «злим умислом». Але вони також визнали Деппа винним у наклепі на пані Герд — через те, що його адвокат у заяві Daily Mail у 2020 році назвав її звинувачення в насильстві з боку Деппа обманом.

Коли семеро присяжних винесли свій вердикт, біля будівлі суду вибухнули крики та скандування «Джонні, Джонні, Джонні».

Депп не був присутній у суді, бо мав заздалегідь узгоджені робочі плани, як повідомив його речник. Натомість актор стежив за судом з Британії, де він відіграв три концерти-сюрпризи разом зі своїм другом, британським музикантом Джеффом Беком.

Напередодні вироку Депп зірвав овації після виступу з Беком у Королівському Альберт-Холі в Лондоні.

«Присяжні повернули мені життя. Я справді вдячний. Я сподіваюся, що моє прагнення сказати правду допоможе іншим, чоловікам чи жінкам, які опинилися в моїй ситуації, і що ті, хто їх підтримує, ніколи не здадуться», — сказав він у заяві в середу. І додав латиною, що «правда ніколи не зникне». 

Водночас Герд сказала у своїй заяві, що у неї «розбите серце». Вона заявила, що присяжні проігнорували докази на її користь.

«Мені сумно, що я програла цю справу. Але мені ще сумніше, що я, здається, втратила право, яке я вважала, що маю як американка — говорити вільно і відкрито. Ще більше я розчарована тим, що означає цей вирок для інших жінок. Це невдача. Він повертає час назад у ті часи, коли жінку, яка відверто висловила свою думку, могли публічно присоромити і принизити», — сказала акторка.

Речниця Герд повідомила, що вона планує оскаржити це рішення.