Джорджія Мелоні стане першою жінкою на посаді прем’єр-міністра Італії

Італійська політикиня Джорджія Мелоні стане першою жінкою на посаді прем’єр-міністра Італії. Її ультраправа популістська партія «Брати Італії» виграла на виборах.

Про це повідомляє BBC.

Відомо, що до «Братів Італії» також доєдналися партії «Вперед Італія» Сільвіо Берлусконі й «Ліга» Маттео Сальвіні, відомі як союзники путіна. Разом вони сформували коаліцію правих партій.

Очікується, що Мелоні сформує найбільш правий уряд Італії з часів Другої світової війни. Як пише BBC, партія «Брати Італії» ґрунтується на післявоєнному русі, сформованому прихильниками Беніто Муссоліні, і має імідж неофашистів.

Джорджія Мелоні заявила, що її партія «керуватиме для всіх» і не зрадить довіру людей. Політикиня з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну виступає за надання допомоги Україні й підтримує санкції проти рф.

«Я розумію погляд багатьох щодо санкцій, але питання складніше: я вважаю, що Італія повинна продовжувати підтримувати Україну. Війна – це вершина айсберга конфлікту, це війна за перебудову світового балансу. Якщо Україна впаде, найбільше заплатять європейці, виграють китайці. Ми опинимося в китайській сфері впливу, і я не хочу закінчити там», – каже вона.