Епічна історична драма «Хоробре серце» повертається на великий екран

Показ відбудеться 5 вересня у Києві

12.08.2024

У столичному Будинку кіно 5 вересня відбудеться унікальний показ історичної драми Мела Гібсона “Хоробре серце”. Завдяки компанії Kinove стрічка демонструватиметься з оригінальної кінопрокатної плівкової копії формату 35 мм та з проєктору, встановленому безпосередньо у залі серед глядачів.

“Хоробре серце” — справжня перлина жанру, яка відразу набула статусу культового історичного фільму про доблесть, честь і відданість.

Стрічка, знята у 1995 році, розповідає про боротьбу Шотландського королівства за незалежність проти англійського панування. Мел Гібсон не лише виступив режисером фільму, а ще й продюсером та зіграв головну роль — Вільяма Воллеса, ватажка шотландців, що жив у XIII столітті. Також у фільмі зіграли Софі Марсо, Патрік Макґуен, Кетрін Маккормак, Брендан Глісон, Браян Деніс Кокс та інші.

Фільм “Хоробре серце” став лауреатом премії “Оскар” у п’яти номінаціях, а саме за “Найкращий фільм”, “Найкращу режисерську роботу”, “Найкращу операторську роботу”, “Найкращий звуковий монтаж” та “Найкращий грим”. 

Епічна історична драма на один день повернеться на великий екран Києва, де демонструватиметься аналоговим методом, яким першопочатково задумувалось кіно — з плівки на кінопроєкторі. Показ відбудеться мовою оригіналу з українськими субтитрами. 

Квитки на показ доступні за посиланням.

*Частину коштів з продажу квитків буде передано на потреби Збройних сил України.

Стежте за новинами на Facebook-сторінці Kinove

Цікаві факти про «Хоробре серце»

  • Хоча фільм є художнім твором, він спирається на реальні історичні події. Вільям Воллес, головний герой, був справжньою людиною, яка очолила шотландське повстання проти англійського панування. Проте деякі історики критикували фільм за надмірну романтизацію Вільяма Воллеса та деякі історичні неточності.
  • Знімали фільм у Шотландії, у дуже суворих погодних умовах. Актори та знімальна група часто працювали під дощем, снігом і вітром, що додало фільму особливої автентичності.
  • Для створення правдоподібних образів шотландських воїнів костюмери та гримери використали величезну кількість натуральних матеріалів. Наприклад, для створення кілт використали понад 25 000 метрів тканини.
  • У фільмі розмовляють шотландською, що додає йому національного колориту. Однак для більшої зрозумілості для міжнародної аудиторії багато діалогів дублювалися англійською.