Loading Events

« Вернуться к событиям

  • Это мероприятие прошло

21 жовтня Олег Сенцов отримає премію Ukrainian ID Awards

21 октября, 2019 @ 15:00 - 17:00

21 жовтня о 18.00 в Українському домі відбудеться урочиста церемонія вручення Олегу Сенцову премії Ukrainian ID Awards.

Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Awards, яка  була заснована у 2018 році за ініціативи громадянського суспільства під егідою Фонду гуманітарного розвитку України.

Ukrainian ID Awards щороку вручається у Каневі на Тарасовій горі під час спеціальної урочистої церемонії Міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID.

Премію українському режисерові було присуджено за незламну силу у боротьбі за ідеали свободи.

«Олег Сенцов є людиною культури, українським кінорежисером, який став в усьому світі символом відчайдушної боротьби за пріоритетні цінності — свободу та громадянську гідність.

Ім’я першого лауреата премії Ukrainian ID Awards  офіційно було оголошено в Каневі 7  червня 2018 року. Саме тоді у російській в’язниці Олег Сенцов перебував на межі життя та смерті. Й тоді більше за все ми бажали особисто  Олегу,  живому й здоровому,  вручити цей Оскар Ukrainian ID за відданість принципам та гуманізацію суспільства», – наголосила Наталія Заболотна, засновниця Форуму Ukrainian ID, президент Фонду гуманітарного розвитку України.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист та письменник. Був активним учасником Євромайдану та громадянського спротиву анексії Криму Росією. У травні 2014 року Сенцов був викрадений працівниками ФСБ у Сімферополі та заарештований за звинуваченням у підготовці терористичного акту. У 2015 році російський суд визнав його винним і засудив до 20 років колонії суворого режиму. Численні міжнародні організації та громадські діячі визнали ув’язнення Олега Сенцова політичним і вимагали від російської влади звільнити його.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити з російських в’язниць 64 громадянина України, які були викрадені та засуджені за політичними мотивами. Голодування тривало 145 діб.

Олег Сенцов п`ять років перебував у російському полоні, майже полови цього часу знаходився у виправній колонії № 8 «Білий ведмідь» у російському місті Лабитнангі, розташованому за Північним полярним колом.

Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID – незалежна діалогова платформа, створена Фондом гуманітарного розвитку України у 2018 році для провадження ефективного діалогу між суспільством і державою, світовими та українськими стейкхолдерами, візіонерами та opinion leaders.Головна меседж Форуму Ukrainian ID — лише за умов примноження якості людського капіталу, можливий сталий розвиток успішної економіки та держави в цілому.

 

Ukrainian ID Awards – щорічна премія, яка присуджується за видатні досягнення і ефективні практики в ім’я процвітання та гуманізації людства. Лауреатами премії можуть стати громадяни та організації (крім політичних), що своєю діяльністю зробили значний внесок у відповідальний розвиток світу.

Автор статуетки нагороди Ukrainian ID Awards — відомий молодий харківський скульптор Сергій Шауліс.

 

Контакти для акредитації представників ЗМІ: 

Каріна Качуровська
+38 066 342 4669
[email protected]

УВАГА! У зв’язку із обмеженою кількістю наявних місць, акредитація на захід Ukrainian ID буде закрита о 12:00 21 жовтня!!!

Контактна адреса з організаційних питань: [email protected]

 

Дата
21 октября, 2019
Время:
15:00 - 17:00
Категория мероприятия:
Мероприятия
,