Loading Events

« Вернуться к событиям

  • Это мероприятие прошло

Лекція Оксани Кісь. Голова, шия та інші органи влади

27 мая, 2017 @ 14:00 - 17:00 | безкоштовно

Українську культуру прийнято називати матріархальною.Коли і для чого виникла ця теорія? Чи існував/є в історичному минулому і в сучасному українському суспільстві матріархат?

На лекції Оксани Кісь спробуймо пильніше придивитися до традиційних уявлень українців про шлюб і практики сімейних стосунків.

Оксана Кісь – історикиня та антропологиня, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця, докторантка Інституту народознавства НАН України. Наукові інтереси охоплюють жіночу історію, феміністську антропологію, усну історію та ґендерні перетворення у пост-соціалістичних країнах. Книга О.Кісь «Жінка в традиційній українській культурі другої половини ХІХ — початку ХХ ст.» набула перевидання: надрукована в 2008, друге видання – 2012.

«Ідея матріархату — це лише плід, дзеркальне відображення, друге Я патріархату. Насамперед звернули увагу на те, що дане поняття окреслює не стільки владу жінок, скільки владу матерів. У такий спосіб програмується засаднича нерівність поміж самими жінками за рахунок вивищення певної частини жіноцтва на підставі суто біологічної здатності до репродукції», — пише про матріархат по-українські Оксана Кісь.

Після лекції відбудеться обговорення.

27 травня 2017 року
вул. Лаврська, 19
17:00

Дата
27 мая, 2017
Время:
14:00 - 17:00
Стоимость:
безкоштовно
Категория мероприятия:
Мероприятия
, ,

Место проведения

Музей Івана Гончара
вул. Лаврська, 19 Київ, Украина
Карта Google

Организатор

Музей Івана Гончара