Українську культуру прийнято називати матріархальною.Коли і для чого виникла ця теорія? Чи існував/є в історичному минулому і в сучасному українському суспільстві матріархат?
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaНа лекції Оксани Кісь спробуймо пильніше придивитися до традиційних уявлень українців про шлюб і практики сімейних стосунків.
Оксана Кісь – історикиня та антропологиня, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця, докторантка Інституту народознавства НАН України. Наукові інтереси охоплюють жіночу історію, феміністську антропологію, усну історію та ґендерні перетворення у пост-соціалістичних країнах. Книга О.Кісь «Жінка в традиційній українській культурі другої половини ХІХ — початку ХХ ст.» набула перевидання: надрукована в 2008, друге видання – 2012.

«Ідея матріархату — це лише плід, дзеркальне відображення, друге Я патріархату. Насамперед звернули увагу на те, що дане поняття окреслює не стільки владу жінок, скільки владу матерів. У такий спосіб програмується засаднича нерівність поміж самими жінками за рахунок вивищення певної частини жіноцтва на підставі суто біологічної здатності до репродукції», — пише про матріархат по-українські Оксана Кісь.
Після лекції відбудеться обговорення.
Останні новини
- П’ять кіноновинок квітня, які ви маєте не пропустити
- Американська журналістка отримала премію «Ґрейсі» за висвітлення війни в Україні
- Представникам Європарламенту передали листи з історіями спротиву в Криму та закликали його підтримати
- В Україні надаватимуть гранти бізнесу з територій можливих бойових дій
- Статуетку Букерівської премії назвали Айріс: подробиці Новости на главной
27 травня 2017 року
вул. Лаврська, 19
17:00