Loading Events

« Вернуться к событиям

  • Это мероприятие прошло

Лекція-презентація Ірини Ігнатенко «Шлюб. Сім’я. Діти»

10 ноября, 2017 @ 15:00 - 17:00

Чи були сімейні стосунки в українців настільки чистими, настільки ідеальними, як змальовували їх книжки? Що ставало справжньою основою шлюбу? Який вплив на селянські родини мала церква? Як українці ставилися до позашлюбної вагітності? Що могло стати приводом для розлучення? Яку роль відігравали діти у традиційній українській родині?

Тривалий час такі теми, як дошлюбна вагітність, статус жінки-покритки, одруження з примусу, подружня зрада, дітозгубництво, фізичне покарання дітей залишалися абсолютно невивченими в історичний науці навіть за доби незалежності. Погляди на шлюб в українській етнографії завжди подавалися традиційно піднесено. Будь-які відомості, які могли б скомпрометувати цю заідеалізовану суть, оминалися, уникалися, ігнорувалися або взагалі не помічалися.
Лекторка пропонує поміркувати: хіба тодішні деякі звичаї не можуть здатися нам дещо жорстокими і далекими від моральних принципів.

Захід відбудеться 10 листопада 2017 року в конференц-залі Національного музею імені Тараса Шевченка. Початок о 17:00.

Про лекторку:
Ірина Ігнатенко — відома українська етнологиня та письменниця, кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства КНУ імені Тараса Шевченка. У її доробку — понад 100 наукових та науково-популярних праць.

Дата
10 ноября, 2017
Время:
15:00 - 17:00
Категория мероприятия:
Мероприятия
, ,

Место проведения

Національний музей ім. Т. Шевченка
бул. Шевченка, 12 Київ, Украина
Карта Google

Организатор

Unnamed Organizer
Вебсайт:
https://www.facebook.com/events/167372750519959/