Loading Events

« Вернуться к событиям

  • Это мероприятие прошло

Лекція про авторське кіно 1950-60-х років у країнах соцтабору

Ноябрь 16, 2016 | 120 грн

16-го листопада в рамках курсу «Світовий кінематограф: 10 історій» ─ лекція про авторське кіно 1950-1960-х років у країнах соцтабору (Польща, Чехословаччина, Угорщина, Югославія)

16-го листопада у кінотеатрі «Жовтень» відбудеться лекція курсу «Світовий кінематограф: 10 історій» ─ «Історія 7. Останній Бал пожежників: кінематограф непокірних про авторське кіно 1950-1960-х років у країнах колишнього соцтабору (Польща, Чехословаччина, Угорщина, Югославія).

Це період оновлення більшості розвинених кінематографій світу. Не уникли його і країни Східної Європи. Тоді суворий Анджей Вайда (Польща), іронічний Мілош Форман (Чехословаччина), вишуканий Міклош Янчо (Угорщина), скандальний Душан Макавеєв (Югославія) та десятки інших видатних режисерів знімали свої яскраві, незвичайні, навіть незручні фільми, які змінюють обличчя східноєвропейського кінематографу.

В середині 1960-х відлига в СРСР призвела до помітної лібералізації соціалістичних режимів східноєвропейських країн, що дозволило розвинутися яскравим оригінальним кінематографій в Польщі, Чехословаччині, Угорщині та Югославії.

У Польщі сформувалася так звана «Польська школа кінематографу», що досліджувала героїку польського народу і аналізувала національний характер.

Чехословацьке кіно досягло свого розквіту під час «Празької весни» 1960-х, коли чеські та словацькі режисери змогли дозволити собі більш-менш прямо говорити про актуальні проблеми.
В Угорщині після придушення повстання 1956 року авторська свобода виявилася меншою, ніж в Польщі і Чехословаччині.

До певної міри відособленим є кінематограф Югославії. Найяскравіший епізод в історії югославського кінематографа 1960-х ─ так звана «чорна хвиля»: нонконформістські, відверто радикальні фільми, що кидають виклик нормам життя у соціалістичній Югославії.

Про лектора Максима Черниха.

Подія на Facebook.

Попередні лекції.

Лекції курсу адресовані слухачам, які хочуть особисто переконатися в тому, що історія кіно починається зовсім не з Тарантіно і навіть не з «Зоряних війн», і не закінчується на трансформерах і персонажах кінокоміксів.

Лекції проходять щосереди у кінотеатрі «Жовтень». Вартість квитка становить 120 грн.

Дата
Ноябрь 16, 2016
Стоимость:
120 грн
Категория мероприятия:
Мероприятия
, , ,

Место проведения

кинотеатр "Жовтень"
ул. Костантиновская, 26 Киев, Украина
Карта Google