Loading Events

« Вернуться к событиям

  • Это мероприятие прошло

Міноборони: Обов’язкової мобілізації жінок не буде до 2026 року

9 января, 2023 @ 06:00 - 15:00

Українки до 2026 року не підлягатимуть обов’язковій мобілізації. Зміни стосуються лише системи обліку. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

«Немає мобілізації жінок. Зараз є зміни, які стосуються системи обліку. До 2026 року навіть українки, які мають медичну спеціальність — єдину, за якою вони можуть підлягати мобілізації, не матимуть обов’язкової постановки на облік. Інші професії – тільки у добровільному порядку», — зазначила вона.

За словами Маляр, наразі на фронті за власним бажанням перебувають близько 5 тисяч жінок. Водночас вона запевнила, що зміни щодо спрощення системи призову були заплановані й розроблені Генштабом ще до початку повномасштабного вторгнення.

«Там немає нічого, щоби ускладнювало ситуацію резервістів, призовників, людей, які знаходяться на обліку. Ідеться про спрощення системи обліку», — сказала вона.

Як повідомлялося, що 7 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік, який 21 жовтня підписав Президент Володимир Зеленський. Згідно з актом, жінки, придатні до військової служби за станом здоров’я та віком, і які закінчили заклади професійної, фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.

Дата
9 января, 2023
Время:
06:00 - 15:00
Категория мероприятия:
Мероприятия
,