Loading Events

« Вернуться к событиям

  • Это мероприятие прошло

Міжнародний фестиваль актуальної анімації і медіамистецтва LINOLEUM

28 сентября, 2017 @ 17:00 - 1 октября, 2017 @ 19:00 | 75-300 грн.

Репрем’єра перших звукових мультфільмів, джаз та рання українська анімація, діафільми від авангардних художників: програма Довженко-Центру на міжнародному фестивалі актуальної анімації і медіамистецтва  LINOLEUM.

28 вересня  в Довженко-Центрі розпочнеться XII міжнародний фестиваль анімації і медіамистецтва LINOLEUM. У рамках спеціальної програми до 90-річчя української анімації  Довженко-Центр представить всеукраїнську репрем’єру перших звукових мультфільмів, спеціальний показ ранньої української анімації «Мультагітпроп» у джазовій інтерпретації гурту Сон Совы, діафільм авторства Тіберія Сільваши та багато інших сюрпризів.  

29 вересня о 20:00. З нагоди 90-річчя української анімації відбудеться ексклюзивний показ збірки українських авангардних мультфільмів 1920-х рр. «Мультагіпроп» у джазовій інтерпретації гурту «Сон Совы». 

Добірка включає «мультиплікати», фейлетони та рекламні кіноанонси, вперше зібрані разом, атрибутовані та відреставровані Довженко-Центром у 2013 р. Часто анонімні, вони збереглися в складі хронікальних кіножурналів 1929–1930 рр.: «Кінотиждень ВУФКУ», «Кінотиждень» і «Кіножурнал», сюжети яких передували демонстрації фільмів у кінотеатрах.

Позначені впливом конструктивізму, ранні українські авангардні мультфільми 1920-х рр. були полем не тільки художнього, а й технологічного експерименту.

«Сон Сови» ‒ міні-оркестр, що складається з клавішних, віолончелі та саксофону. Музика гурту ‒ це ретельно продумана суміш божевілля стилів ‒ академічна музика, джаз, електро. Головною особливістю звучання є поєднання тенор-саксофона і віолончелі. Як кажуть самі учасники групи це музика для ще не знятого фільму. 

30 вересня о 20:00 в Музеї кіно Довженко-Центру відбудеться всеукраїнська репрем’єра перших українських звукових мультфільмів «Тук-Тук і Жук» В. Левандовського та «Лісовий договір» І. Лазарчука.

Віднайдені й відреставровані Довженко-Центром, це єдині збережені вітчизняні звукові мультфільми тієї епохи. Після показу відбудеться зустріч з родинами творців мультфільмів.

Ці фільми, які глядач зможе побачити вперше з 1930-х років, стали яскравим втіленням кількарічних експериментів засновника української анімації В’ячеслава Левандовського та його учнів із технікою шарнірної маріонетки, методом так званого «еклеру» та врешті-решт майстерною синхронізацією зображення і звуку.

Такого високого рівня передачі руху героїв і промальовки деталей радянська анімація зможе знову досягнути лише у 50-60-х роках. Прозора алегорія на тогочасну військову загрозу перетворює ці нібито дитячі сюжети на агітаційно-оборонні.

 

Начало:
28 сентября, 2017 17:00
Окончание:
1 октября, 2017 19:00
Стоимость:
75-300 грн.
Категория мероприятия:
Мероприятия
, ,

Место проведения

Довженко-Центр
Київ, Украина
Карта Google

Организатор

Linoleum
Вебсайт:
https://www.facebook.com/LinoleumFestival/?fref=ts