Loading Events

« Вернуться к событиям

  • Это мероприятие прошло

Шахова арбітриня Шохре Баят з’явилася у жовто-блакитному костюмі, коли її попросили переодягти футболку на підтримку іранських жінок

2023 9 января @ 06:00 - 15:00

Російський чиновник та президент Міжнародної організації шахістів (ФІДЕ) Аркадій Дворкович попросив арбітриню з Ірану Шохре Баят переодягти футболку на підтримку іранських жінок #WomanLifeFreedom, яку вона одягла під час Чемпіонату світу з шахів Фішера. У відповідь арбітриня з’явилася у костюмі в кольорах українського прапора.

У ФІДЕ заявили, що арбітриня не відповідає правилам федерації.

«Оскільки я відкрито підтримую права людини в Ірані та Україні», — написала Шохре Баят та запостила свої фото.

Баят почала кар’єру шахової арбітрині у ФІДЕ у віці 25 років. Вона була головною арбітринею Чемпіонату світу з шахів серед жінок 2020 року. Тоді фотографії Баят із хіджабом на шиї викликали скандал в Ірані, де вимагається суровий ісламський дрескод.

Федерація шахів Ірану закликала після цього Баят сфотографуватися в хіджабі та попросити вибачення через соціальні мережі. Арбітриня відмовилася, оскільки вважає, що закони, які зобов’язують носити хіджаб, є жінконенависницькими. Зараз вона живе у Великій Британії та може судити під англійським прапором.

Нещодавно одна з найкращих іранських шахісток Сара Хадем вирішила переїхати з родиною до Іспанії через страх перед репресіями за те, що вона виступала без хіджаба на міжнародному чемпіонаті зі швидких та блискавичних шахів в Алмати.

 

Як повідомлялось, в Ірані від середини вересня тривають масові антиурядові протести. Причиною стала смерть 22-річної Махси Аміні, яку госпіталізували в стані коми після затримання поліцією моралі через «неправильне носіння хіджаба» — з-під нього нібито виглядало волосся. Влада спробувала придушити мітинги силою, проте це лише розлютило протестувальників. Люди підпалюють машини та влаштовують сутички з силовиками, жінки також демонстративно спалюють хіджаби. Опозиція Ірану вимагає скасувати закон про обов’язкове носіння хіджаба. За даними правозахисної організації Iran Human Rights, силовики в Ірані вже вбили щонайменше 476 осіб, зокрема 64 дитини, намагаючись розігнати протестувальників. На протестах в Ірані затримали рекордну кількість журналісток, щонайменше двом загрожує смертна кара. Згодом журналісти CNN провели розслідування та з’ясували, що силовики в Ірані ґвалтують затриманих жінок для придушення протестів. Жорстокого насильства зазнають також і чоловіки, які беруть участь у мітингах.

Дата
9 января, 2023
Время:
06:00 - 15:00
Категория мероприятия:
Мероприятия
, ,