Loading Events

« Вернуться к событиям

  • Это мероприятие прошло

Виставка «Між духовним і буденним» Хани Барак Енгель

18 февраля, 2018 - 18 марта, 2018 | 30 грн

Виставковий сезон 2018 року Музей Ханенків розпочинає вернісажем живописних робіт Хани Барак Енгель (Hana Barak Engel) – відомої ізраїльської художниці, мистецтвознавця, куратора, головного редактора і видавця арт-журналу «CAN».

Хана народилася у 1954 році в Румунії, у містечку Орадя, що на кордоні з Угорщиною. У дитячому віці іммігрувала з родиною до Ізраїлю, де розпочала свій творчий шлях спочатку як скульптор, пізніше захопилася живописом. Живе і працює у Тель-Авіві.

Творчу працю Хана успішно поєднує з культурологічною і промоутерською діяльністю, приділяючи значну увагу популяризації сучасного мистецтва Ізраїлю. Вона є куратором вернісажів художників-співвітчизників, авторкою публікацій про їхній доробок, а також ініціаторкою і співорганізаторкою міжнародних арт-проектів, серед яких – виставка за участю 110 митців з Лівану, об’єднана темою боротьби за мир (Кіббуц Бар’Ам, Ізраїль, 2000), та пересувна групова виставка «Проти насильства над жінками та дітьми» (Хедера, Холон, Ашкелон, Кіббуц Бар’Ам, Хайфа, Ізраїль, 2001).

Образи, створені Ханою, є віддзеркаленням її потягу до вивчення міфології і антропології, інтересу до містики та езотерики, втіленням власного досвіду, переконань і рефлексій. Вона інтерпретує та варіює теми людської самотності, беззахисності, самопожертви, боротьби за віднайдення духовної рівноваг.

Насичена декоративна палітра робіт Хани, використання нею яскравих, нерідко контрастних кольорів, множать силу її візуального вислову. Великі, часто неправильної форми, полотна населяють загадкові антропоморфні персонажі, написані на яскравих монохромних фонах, позбавлених будь-яких деталей ландшафту. Їхні фігури – типізовані, вирази облич – відсторонені, пластика тіл – умовна. Ці постаті перебувають у невизначеному середовищі у стані спокою або екзальтації. Одні з них легко, немов пір’їна ширяють у фантастичних сферах, інші під вагою матеріального тиску і смирення не можуть подолати земного тяжіння.

Чимало робіт на виставці не мають назви («Untitled») – таким способом художниця комунікує з глядачем, запрошуючи за допомогою асоціацій знайти власний ключ до сюжету.

Виставка «Між духовним і буденним» експонується у двох виставкових локаціях музею, розташованих у будівлях № 15 і № 17 по вул. Терещенківській з 16 лютого до 18 березня 2018 року.

Начало:
18 февраля, 2018
Окончание:
18 марта, 2018
Стоимость:
30 грн
Категория мероприятия:
Мероприятия

Место проведения

Музей Ханенків
вул. Терещенківська, 15-17 Київ, Украина
Карта Google

Организатор

Музей Ханенків